Stručný etymologický slovník slovenčiny

Ľubor Králik

VEDA2016/04 SVK Slovensky

Kniha: Stručný etymologický slovník slovenčiny - Ľubor Králik
Katalógové číslo: 269292
Kolekcia titulov: Knihy spisovateľov z Horného ponitria

Knihy spisovateľov z Horného ponitria

Ak radi siahnete po knihe autora zo svojho regiónu, alebo ste len zvedaví na spisovateľov zo svojho okolia, prinášame Vá… Zistiť viac...
25,00

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Stručný etymologický slovník slovenčiny

Stručný etymologický slovník slovenčiny prináša informácie o pôvode viac ako 10-tisíc výrazov zo súčasného spisovného slovenského jazyka (slová zachované ešte z praslovanského obdobia, výrazy vzniknuté počas vývinu slovenčiny ako samostatného slovanského jazyka, slová prevzaté v rôznych historických obdobiach v rôznych cudzích jazykov).

Slovník odstraňuje existujúcu medzeru v slovakistickej literatúre a môže poslúžiť ako východisko pre ďalší etymologický výskum slovnej zásoby slovenského jazyka v širších slovanských aj európskych súvislostiach.

Ako dielo populárno-vedeckého charakteru je zároveň určený pre čitateľov z radov širšej kultúrnej verejnosti a pre všetkých záujemcov o slovenský jazyk.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
269292
Názov
Stručný etymologický slovník slovenčiny
EAN/ISBN
9788022414937
Forma
Pevná
Autor
Ľubor Králik
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2016/04
Rozsah
1100
Rozmer
170×240 mm
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
0%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Stručný etymologický slovník slovenčiny zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.