Eupalinova láska

Katarína Džunková

Vydavaťelstvo SSS spol.s.r.o.2016/03 SVK Slovensky

Kniha: Eupalinova láska - Katarína Džunková
Katalógové číslo: 267109
Ušetríte až 1,12 € z bežnej ceny 6,90
A navyše získate 5 vernostných bodov
5,78
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Eupalinova láska

Poetka Katarína Džunková, víťazka mnohých literárnych súťaží, sa v novele Eupalinova láska (vydal Slovenský literárny klub v Českej republike, 2014) predstavuje ako hĺbavý a talentovaný prozaik. V próze, ktorá sa číta na jeden dych, rieši na pozadí očarenia krásou a umením antického sochára Eupalina otázku, či sebastrednosť a sebaláska je to hlavné, čo má hnať talent k tvorivosti, alebo či je umelec iba prostredník medzi ideálom a človekom. Nech čitateľa nemýli minuciózna znalosť antických reálií, v skutočnosti nejde o historickú prózu. Časy, keď svet hľadal šťastie v kalokagatii a nasýtení zmyslov, v kulte sily a krásy ako oslavy človeka, sú tu iba panorámou na pozadí prebúdzajúceho sa nového duchovného zmyslu. Do slovenskej prózy, ktorá neraz rieši iba úpadkové prejavy moderného človeka, sa tak vracajú motívy povolania k sebaprekonávaniu, k obeti ako vyššiemu princípu lásky. Lahodné čítanie, plné hĺbavých úvah, lyrický tón prózy na pomedzí básne, to všetko je Eupalinova láska ako logický stupeň v tvorbe tejto obdarenej autorky.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
267109
Názov
Eupalinova láska
EAN/ISBN
9788087319055
Forma
Neviazaná, bez prebalu, lesklá
Autor
Katarína Džunková
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2016/03
Rozsah
154
Rozmer
140×200 mm
Hmotnosť
0,20
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
16%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Eupalinova láska zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.