Dejiny štátu a práva na území Slovenska I.

Miriam Laclavíková

Wolters Kluwer2016 SVK Slovensky

Kniha: Dejiny štátu a práva na území Slovenska I. - Miriam Laclavíková
Katalógové číslo: 266597
Séria kníh: Dejiny štátu a práva na území Slovenska
Dejiny štátu a práva na území Slovenska
Titul je zaradený v tejto sérii
11,62

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Dejiny štátu a práva na území Slovenska I.

Druhé prepracované a rozšírené vydanie učebného textu nadväzuje na snahu spoluautorov predstaviť slovenskú národnoštátoprávnu históriu nielen v stručnejšej, ale súčasne aj v zrozumiteľnejšej a prístupnejšej forme. Skúsenosti s praktickým uplatnením prvého vydania predmetného učebného textu v konkrétnom výučbovom procese primäli spoluautorov prehodnotiť, doplniť či zrozumiteľnejšie formulovať zásadné medzníky štátoprávneho vývoja na území Slovenska v epoche feudalizmu zahŕňajúcej obdobie stredoveku a novoveku. Učebný text vo svojej podstate približuje feudálny úsek vývoja štátu a práva na našom území (od ranofeudálnych foriem štátnosti až po absolutistickú monarchiu za panovania Habsburgovcov), končiaci revolučnými udalosťami rokov 1848/1849, znamenajúcimi zásadnú zmenu dovtedajších spoločenských vzťahov vrátane vzťahov štátoprávnych. Feudálnu nerovnosť obyvateľstva nahradili zmeny buržoázno-občianske, nastolené demokratizáciou pomerov. Nosnou líniou je výklad vývoja štátu (na báze ústrednej, miestnej správy a charakteru práva a právneho poriadku), výklad postavenia osoby vo feudálnom spoločenskom zriadení, výklad prameňov práva v napojení na rozbor jednotlivých právnych odvetví a inštitútov. Predkladaný učebný text aj vzhľadom na jeho praktické overenie vo výučbovom procese a naň sa viažuci pozitívny ohlas má ambíciu predstaviť právne dejiny nášho územia v prijateľnej a v čitateľsky príťažlivej podobe. Publikácia je primárne určená študentom právnických fakúlt, ale aj všetkým tým, ktorí sa zaujímajú o problematiku dejín Slovenska.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
266597
Názov
Dejiny štátu a práva na území Slovenska I.
EAN/ISBN
9788081683268
Forma
Brožovaná
Autor
Miriam Laclavíková
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2016
Rozsah
136
Rozmer
148×210
Hmotnosť
0,18
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
3%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Dejiny štátu a práva na území Slovenska I. zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.