Bohovia a hrdinovia antických bájí

Súborné dielo Vojtecha Zamarovského

Vojtěch Zamarovský

PERFEKT2015/09 SVK Slovensky

Kniha: Bohovia a hrdinovia antických bájí - Súborné dielo Vojtecha Zamarovského - Vojtěch Zamarovský
Katalógové číslo: 255087
11,38

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Bohovia a hrdinovia antických bájí

Súborné dielo Vojtecha Zamarovského

Nové, upravené farebné vydanie encyklopédie antickej mytológie pozoruhodnou formou "slovníka na čítanie" približuje čitateľovi bohov a hrdinov antických bájí. Zaujímavé a dramatické vykreslenie ich osudov zaujme mladších aj starších čitateľov.
Encyklopédiu dopĺňa množstvo farebných fotografií a hesiel o každej významnej postave. Obohatením sú odkazy na stvárnenie bohov a hrdinov v umeleckých dielach od antiky až podnes. Ako píše autor Vojtech Zamarovský v úvode tejto pozoruhodnej publikácie, títo bohovia a hrdinovia "majú podivuhodný osud: hoci nikdy nežili, prežili mnohé historické osoby, ktoré boli skutočnými hrdinami alebo sa vyhlasovali za bohov. Našich knižných bohov zrodila ľudová fantázia Grékov a Rimanov (sčasti aj iných národov) v čase pred vynájdením železného pluhu, a ich veľká časť sa dožila atómového veku. Stretávame sa s nimi v prísloviach a v literatúre, v názvoch kozmických rakiet a v astronomických atlasoch, v dielach sochárov a maliarov, vo výtvoroch dramatikov a hudobníkov, v bežnej konverzácii i v prejavoch štátnikov. Mnohí z nich budú žiť v povedomí ľudí tak dlho ako samo ľudstvo".
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
255087
Názov
Bohovia a hrdinovia antických bájí
Podnázov
Súborné dielo Vojtecha Zamarovského
EAN/ISBN
9788080467173
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Vojtěch Zamarovský
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2015/09
Rozsah
472
Rozmer
155×235 mm
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Bohovia a hrdinovia antických bájí zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.