Viazaná Zelené pahorky africké Ernest Hemingway | kníhkupectvo Literama.sk

Zelené pahorky africké

Ernest HemingwayIKAR2015/01 SVK slovensky

Viazaná: Zelené pahorky africké - Ernest Hemingway
12,07
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 227588
Ušetríte až 1,83 € z bežnej ceny 13,90
A navyše získate 12 vernostných bodov

Viazaná: Zelené pahorky africké

Zelené pahorky africké sú záznamom z loveckej výpravy vo východnej Afrike, ktorú Ernest Hemingway podnikol od 8. decembra 1933 do 17. februára 1934. Popri manželke Pauline Marie Pfeifferovej ho sprevádzali Charles Thompson, priateľ z floridského Key Westu (v knihe Karl Kabor), a profesionálny lovec a sprievodca Philip Percival (v knihe Jackson Phillips). V rozprávaní sa objaví aj náhodný hosť, Rakúšan Kandisky, ktorý autorovi poskytne príležitosť nadviazať rozhovor o živote a literatúre. Do sprievodu, pochopiteľne, patril aj neodmysliteľný rad domorodcov. Cesta zaviedla autora z pláne Serengeti v Tanganike na úpätí Kilimandžára do Kene. Ak by sa niekto nazdával, že ide o viac-menej vzrušujúcu loveckú historku s levmi a tigrami, asi by sa rýchlo dočkal sklamania. Autor dospieval a vyzrieval – prekonal búrlivácke očarenia mladosti, vyrovnal sa s vojnovými zážitkami a teraz, uprostred krízy osobnej i hospodárskej, hľadal novú orientáciu pre vlastného ducha i literárnu tvorbu. Ako píše v úvodnom slove: Autor sa pokúsil napísať absolútne pravdivú knihu, aby zistil, či podoba krajiny ľudského konania v priebehu jedného mesiaca, ak sa podá pravdivo, môže súťažiť s dielom fantázie. Z anglického originálu The Green Hills of Africa (Charles Scribner’s & Sons, New York 1986) ) preložil Marián Gazdík.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
227588
Názov
Zelené pahorky africké
EAN/ISBN
9788055140827
Forma
Viazaná
Autor
Ernest Hemingway
Druh tovaru
Viazaná
Rok vydania
2015/01
Rozsah
280
Rozmer
125×200
Hmotnosť
0,20
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Zelené pahorky africké zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.