Karl May Moc fantázie

Biografia

Helmut Schmiedt

Európa2013/09 SVK Slovensky

Kniha: Karl May Moc fantázie - Biografia - Helmut Schmiedt
Katalógové číslo: 200893
Ušetríte až 2,72 € z bežnej ceny 17,99
A navyše získate 15 vernostných bodov
15,27
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Karl May Moc fantázie

Biografia

Karl May (1842 – 1912) je autor, ktorý sa viac než celé storočie teší mimoriadnej popularite. Jeho romány dosahujú obrovské náklady. Jeho postavy Winnetou a Old Shatterhand vtlačili generáciám čitateľov nezmazateľný obraz indiánskeho Divokého západu a posmrtne v 60-tych rokoch 20. storočia inšpiroval jednu z najúspešnejších filmových sérií v dejinách nemeckej kinematografie. Zároveň sa však názory na Maya už oddávna výrazne rozchádzajú. Napríklad Arno Schmidt povyšuje niektoré jeho neskoré romány na úroveň svetovej literatúry, zatiaľ čo Klaus Mann vidí priame spojenie medzi „spôsobmi a taktikou Old Shatterhanda“ a krutosťami národného socializmu.

Životopis jedného z najčítanejších nemeckých autorov predstavuje muža, ktorý ustavične a intenzívne blúdi medzi Ardistanom a Džinistanom, medzi úbohosťou biednych pomerov a rozprávkovým spisovateľským úspechom, medzi skutočnosťou a fantáziou ako máloktorí iní literáti a zároveň je hlboko presvedčený, že vo svojom živote kráča priamou cestou. Obsiahla záverečná kapitola sa venuje najrozličnejším úpravám a prepisovaniu spisovateľových textov, jeho zneužívaniu nacistami a neskôr komunistami, ale aj silnej inšpirácii filmárov a mnohých súčasných literátov životom a dielom Karla Maya.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
200893
Názov
Karl May Moc fantázie
Podnázov
Biografia
EAN/ISBN
9788089111978
Forma
Tvrdá, s vrchným obalom, matná
Autor
Helmut Schmiedt
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2013/09
Rozsah
272
Rozmer
155×230 mm
Hmotnosť
0,56
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
15%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Karl May Moc fantázie zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.