Hriechy mocných

Eva Ava Šranková

SVK Slovensky IKAR2013/07

Kniha: Hriechy mocných - Eva Ava Šranková
Katalógové číslo: 194598 viac »

Nedostupné
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Hriechy mocných

Čo všetko je človek schopný urobiť pre lásku? Najmä v časoch, keď štátne alebo rodinné záujmy, ale často aj túžba po väčšej moci, prevládali nad prirodzenými ľudskými citmi. Ani ľudia z kráľovských alebo vojvodských rodín nemali vždy na ružiach ustlané; byť jedným z členov šľachtického domu nebolo vždy len príjemné a už vôbec nie iba šťastné. Historický román Hriechy mocných ponúka nielen ľudské osudy a komplikované vzťahy plné intríg, nenávisti a zla z čias talianskych komún, rozporov a bojov v severnom Taliansku, ale tiež zachytáva udalosti zo storočnej vojny, ktorá v 14. a 15. storočí priviedla Francúzsko na pokraj nešťastia. Ako čistý prameň pôsobí na čitateľa vášnivý a úprimný ľúbostný vzťah osudom skúšanej Francescy di Valleta, ktorú proti jej vôli vydajú za tyranského manžela „s dobrým menom“ Henricha de Moselle. Francesca opúšťa rodné Taliansko a vydáva sa naprieč Savojskom do Lotrinska, kde ju už netrpezlivo očakáva jej budúci manžel a pán. Krásna žena zbožňovaná mnohými vznešenými mužmi nachádza však svoje najväčšie šťastie, ale aj utrpenie v hlbokej láske k Enzovi di Challant, priateľovi z detstva. Ako sa skončí príbeh mladej ženy, ktorá svoj život zasvätila láske v časoch, ktoré nepriali ženám? Pretože pre mnohé z nich bol práve muž tým najväčším nepriateľom...

Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
194598
Názov
Hriechy mocných
EAN/ISBN
9788055134598
Autor
Eva Ava Šranková
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2013/07
Rozsah
224
Rozmer
115×185
Hmotnosť
0,18
Stav
Nedostupné
Zľava
0%
Úryvok z obsahu knihy...

Máme pre vás úryvok z knihy na prečítanie. Čo poviete, páči sa vám táto kniha?

Francesca, ako-tak privyknutá na tmu, hľadela do obloka. Keď zbadala, ako sa okno poddalo a otvorilo dokorán, pochopila, že niekto sa pokúša vojsť dnu.
Srdce sa jej zastavilo v hrudi. Bála sa aj dýchať – ešte aj vlastný výdych sa jej zdal prihlasný. Opatrne odhrnula perinu. Naboso stúpila na podlahu, žalostne si želala, aby drevená dlážka nezavŕzgala. Nevšímala si jej chlad, túžila uniknúť. 
Ale votrelec, ktorý sa prehupol do izby, musel mať zrak či sluch výnimočne dobrý. Či už spozoroval bielu postavu bežiacu k dverám alebo začul ľahký šuchot tkaniny kĺžucej sa po podlahe, isté je, že mu trvalo iba chvíľočku, kým prebehol ten kúsok deliaci ho od svojej koristi. Jediným pohybom strhol Francescu do náručia a zmaril jej plány na útek.

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Hriechy mocných zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.