Posledné dni Alberta Camusa

José Lenzini

Vydavateľstvo SSS2011/12 SVK Slovensky

Kniha: Posledné dni Alberta Camusa - José Lenzini
Katalógové číslo: 169984
Ušetríte až 1,28 € z bežnej ceny 6,61
A navyše získate 5 vernostných bodov
5,33
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Posledné dni Alberta Camusa

José Lenzini, dlhoročný novinár alžírskeho pôvodu, zanietený camusológ sa už vyše dvadsať rokov špecializuje na Alberta Camusa, najmladšieho nositeľa Nobelovej ceny za literatúru 1957 a jeho dielo. V knihe venovanej Camusovi približuje chronológiu posledných dní života známeho spisovateľa originálnym spôsobom, vnáša svetlo do jeho politickej angažovanosti, nevyhýba sa ani nehanebným útokom jeho protivníkov, zakladá si na precíznych faktoch, na svedectve Camusových blízkych priateľov a kolegov, na dôvažok ich podopiera Camusovými spomienkami a citátmi z jeho diela, čím sa usiluje oživiť, respektíve podnietiť záujem o jeho tvorbu. Lenzini objasňuje aj spisovateľove pochybnosti o vlastnej schopnosti dokončiť rozpísaný autobiografický román Prvý človek, ktorý sa našiel v aktovke po tragickej nehode, ba i okolnosti, za ktorých sa ho ako "cudzinca" usilovali zdiskreditovať parížski intelektuáli na čele so Sartrom, zdôrazňujúc, že si plne zaslúži rehabilitáciu. Veď ktorý spisovateľ lepšie vystihol svoju dobu a hodnotu ľudského života než odhodlaný humanista Camus, presvedčený, že "nijaká idea nestojí za to, aby sa pre ňu zabíjalo"?
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
169984
Názov
Posledné dni Alberta Camusa
EAN/ISBN
9788080614515
Forma
Neviazaná, bez prebalu, matná
Autor
José Lenzini
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2011/12
Rozsah
126
Rozmer
125×180 mm
Hmotnosť
0,13
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
19%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Posledné dni Alberta Camusa zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.