Knižná séria Cudzinka | kníhkupectvo Literama.sk

Cudzinka

Séria kníh: Cudzinka

Séria Cudzinka (The Outlander series) je séria románov napísaná autorkou Diana Gabaldon, ktorá sa vyznačuje prvkami žánrov historickej fikcie, romantiky, tajomstva, dobrodružstva a fantasy/sci-fi.

Hlavnou postavou je britská zdravotná sestra Claire Randall, ktorá žije v dvadsiatom storočí. So svojím manželom prichádza na škótsky vidiek, aby tu prežili svoju druhú svadobnú cestu. Po vojnových hrôzach sa obaja radujú zo spoločne strávených chvíľ a plánujú si spoločnú budúcnosť.

Pokojný a idylický vidiek však skrýva v sebe množstvo nečakaných tajomstiev a prekvapení. Sú to predovšetký dávne mýty a povery, ale tiež miesta, kde sa dejú nezvyčajné a tajomné úkazy. Pri jednom z výletov na takéto miesto je Claire tajomnými silami prenesená do osemnásteho storočia. V dobe spred dvesto rokov prežíva množstvo dobrodružstiev, kruté aj humorné situácie. Pre svoje lekárske znalosti si získava rešpekt u ľudí. Stretáva mladého škótskeho bojovníka Jamieho Frasera a ich spoločná láska im pomáha čeliť intrigám a protivenstvám, ktoré panovali v tej dobe vo vojne zmietanom Škótsku.

Séria / Cudzinka / 4 tituly

Zaradené v kategórii HistorickéSKslovensky

Kniha : Bubny jesene - Outlander 4 - 1. vydanie

Bubny jesene Outlander 4

Kúpiť
18,38
Kniha : Moreplavec - Outlander 3 - 1. vydanie

Moreplavec Outlander 3

Kúpiť
16,70
Kniha : Vážka v jantári - Outlander 2

Vážka v jantári Outlander 2

Kúpiť
16,70
Kniha : Cudzinka - Outlander 1

Cudzinka Outlander 1

NEDOSTUPNÉ
14,68