Cudzinka - knižná séria | kníhkupectvo Literama.sk

Cudzinka

Séria kníh: Cudzinka

Séria Cudzinka (The Outlander series) je séria románov napísaná autorkou Diana Gabaldon, ktorá sa vyznačuje prvkami žánrov historickej fikcie, romantiky, tajomstva, dobrodružstva a fantasy/sci-fi.

Hlavnou postavou je britská zdravotná sestra Claire Randall, ktorá žije v dvadsiatom storočí. So svojím manželom prichádza na škótsky vidiek, aby tu prežili svoju druhú svadobnú cestu. Po vojnových hrôzach sa obaja radujú zo spoločne strávených chvíľ a plánujú si spoločnú budúcnosť.

Pokojný a idylický vidiek však skrýva v sebe množstvo nečakaných tajomstiev a prekvapení. Sú to predovšetký dávne mýty a povery, ale tiež miesta, kde sa dejú nezvyčajné a tajomné úkazy. Pri jednom z výletov na takéto miesto je Claire tajomnými silami prenesená do osemnásteho storočia. V dobe spred dvesto rokov prežíva množstvo dobrodružstiev, kruté aj humorné situácie. Pre svoje lekárske znalosti si získava rešpekt u ľudí. Stretáva mladého škótskeho bojovníka Jamieho Frasera a ich spoločná láska im pomáha čeliť intrigám a protivenstvám, ktoré panovali v tej dobe vo vojne zmietanom Škótsku.

Séria / Cudzinka / 6 titulov

Zaradené v kategórii HistorickéSKslovensky

Kniha : Outlander 5: Ohnivý kríž - 1. časť - 1. vydanie

Outlander 5: Ohnivý kríž - 1. časť

Kúpiť
13,65
Kniha : Outlander 1: Cudzinka - 2. vydanie

Outlander 1: Cudzinka

Kúpiť
18,81
Kniha : Outlander 4: Bubny jesene - 1. vydanie

Outlander 4: Bubny jesene

Kúpiť
18,81
Kniha : Outlander 3: Moreplavec - 1. vydanie

Outlander 3: Moreplavec

Kúpiť
17,09
Kniha : Outlander 2: Vážka v jantári

Outlander 2: Vážka v jantári

Kúpiť
17,09
Kniha : Outlander 1: Cudzinka

Outlander 1: Cudzinka

NEDOSTUPNÉ
15,03