Hannah Goldová

Článok: Hannah Goldová © Literama.sk, 23.11.2023

Čo zaujímavé odkazuje deťom autorka knihy Posledný medveď, anglická spisovateľka Hannah Goldová?

Publikované 23.11.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Milí čitatelia,

dúfam, že máte radi zvieratká a úžasné dobrodružstvá, pretože to je presne to, čo môžete nájsť v mojich knihách...

Posledný medveď je príbehom 11-ročnej April, ktorá cestuje so svojím otcom, vedcom, na odľahlú arktickú základňu. Aj keď sa ostrov volá Medvedí ostrov, nemali by tam byť už žiadne medvede. Ale v jednu dlhú letná noc Apríl jedného zahliadne. Je vyhladovaný, osamelý a veľmi ďaleko od domova. April je odhodlaná zachrániť ho, a tak začína svoju najdôležitejšiu misiu svojho života.

Mala som to šťastie, že som za túto knihu získala množstvo ocenení, vrátane Waterstones Children’s Book of the Year a dokonca Blue Peter Book Award za najlepší príbeh 2022 – za ktorý hlasujú deti. Dokonca som dostala vyznamenianie! :)

Moja druhá kniha sa volá Stratená veľryba (The Lost Whale). Rovnako ako príbeh Posledný medveď, aj tento je inšpirovaný mojou láskou k zvieratám a silnou túžbou chrániť našu planétu. Túto knihu nazývam mojim „ľúbostným listom“ oceánu. Hlavným hrdinom je chlapec Rio, ktorý sa vydá hľadať stratenú veľrybu.

Len nedávno som oznámila vydanie mojej tretej knihy! Bude pokračovaním príbehu Posledný medveď – s názvom Hľadá sa medveď (Finding Bear). V tejto knihe sa opäť stretne April a medveď pri ich nebezpečnej výprave za záchranou malého medvedíka! Kniha vychádza vo Veľkej Británii už koncom septembra 2023.

Byť autorom bol môj sen už od základnej školy. Trvalo mi veľmi dlho, kým som si tento sen splnila. Ale niekedy to tak jednoducho býva aj s vecami, ktoré naozaj veľmi chcete. Tajomstvo je - nevzdávať sa!

Dúfam, že ťa moje príbehy inšpirujú k tomu, aby ste nasledovali svoje sny a pamätajte, že keď sa aj niekedy cítite veľmi maličkí, nikdy nie ste natoľko malí, aby ste neboli schopní čokoľvek zmeniť. Nasledujte svoje sny, buďte láskaví k ostatným, buďte láskaví k zvieratám a predovšetkým buďte láskaví k planéte.

S láskou a veľkým REVOM :)

Hannah Gold

PS: Pozrite si fotografie a videá z výletu za pozorovaním veľrýb, ktorý ma inšpiroval k napísaniu druhej knihy. Nájdete ich na mojej webovej stránke www.hannahgold.world...


Publikované 23.11.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Posledný medveď - 1. vydanie - Hannah Goldová

Posledný medveď

SVK Slovensky 2022/10Hannah GoldováTATRANDobrodružné

Vypredané

NEDOSTUPNÉ
11,27
Predstavujeme: Hannah Goldová

Hannah Goldová autor

GBR Anglicky 9 titulov