Mestečko pod lopúchom

© Literama.sk, 18.7.2023

Oveľa dôležitejšie, ako ísť do sveta, je zachraňovať a zveľaďovať to, čo máme doma

Publikované 18.7.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha Jozefa Kollára, ktorú ilustroval Michal Pisklák, poteší nielen malých čitateľov predškolského veku. Kniha Mestečko pod Lopúchom je určená pre deti od 6 rokov, ale spolu s rodičmi si ju môžu prečítať aj mladšie deti. Kniha je zábavná, jednotlivé kapitoly sú doplnené interaktívnymi kreslenými infoblokmi, vďaka ktorým mladý čitateľ získa ekologické cítenie.

Hlavnými hrdinami príbehov sú šikovný červík Čičko, ťarbavý chrobák s dlhým nosom Pilkáčik a pojašený červotoč Vrto.

Červík Čičko sa rozlúčil s mamou a vybral sa do sveta. Keď došiel po prvý lopúch, pod ktorým žijú rôzni chrobáci a chrobáčikovia, začal im pomáhať a zostal tam až do konca tejto knižky.

Prišiel na to, že oveľa dôležitejšie, ako ísť do sveta, je zachraňovať a zveľaďovať to, čo máme doma. Chrobáčikom v Mestečku pod Lopúchom v jednotlivých príbehoch pomáha opravovať poškodené veci a pritom vymýšľa rôzne zlepšovacie návrhy. Vďaka jeho šikovnosti a nápadom sa darí aj ostatným obyvateľom Mestečka pod Lopúchom, a tak majú lepší život.

Jeho neprajníci a závistlivci sa napokon potrestajú sami, v duchu príslovia „kto druhému jamu kope, ten do nej aj spadne“, prípadne sa do nej skotúľa. :) Knižka Mestečko pod Lopúchom nenásilnou formou nabáda detského čitateľa k úcte k iným, tvorivosti, poznaniu prírody a jej javov, láske a spolupatričnosti.

(Zdroj: anotácia knihy Mestečko pod lopúchom, 9788082410238, 2023/07, vydavateľstvo DAXE)

Publikované 18.7.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Mestečko pod Lopúchom - Jozef Kollár

Mestečko pod Lopúchom

SVK Slovensky 2023/07Jozef KollárDAXERozprávky

Skladom u dodávateľa

Oveľa dôležitejšie, ako ísť do sveta, je zachraňovať a zveľaďovať to, čo máme doma

7,55