Priatelia, lásky a jedna hrozná potvora

Článok: Priatelia, lásky a jedna hrozná potvora © Literama.sk, 6.11.2023

Vo veku 54 rokov zomrel americký herec Matthew Perry známy zo sitkomu Priatelia. Pred časom vyšla jeho biografia. Milovaná hviezda seriálu Priatelia nás v úprimnom a otvorenom životopise sprevádza zákulisím populárneho sitkomu a odhalí svoj boj so závislosťou.

Publikované 6.11.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

"Ahojte, volám sa Matthew, ale asi ma poznáte pod iným menom. Priatelia ma oslovujú Matty. A už som mal byť mŕtvy.“

Týmito slovami sa začína strhujúci príbeh uznávaného herca Matthewa Perryho. Jeho cesta viedla od detských snov o sláve cez závislosť až k vyliečeniu, ktoré podnietil strach zo smrti. Matthewovi sa tak stali nemocnice a liečebne dočasným domovom. Predtým prežil náročné detstvo. Ako päťročný pendloval medzi rozvedenými rodičmi. V štrnástich sa stal kanadskou tenisovou hviezdou. Ako dvadsaťštyriročný získal jednu z vytúžených rolí v pilotnom diele seriálu, vtedy ešte s názvom Priatelia ako my... A potom sa to rozbehlo.

V neobyčajnom príbehu, vyrozprávanom s jeho typickým humorom veľmi otvorene hovorí o rozpadnutej rodine, ktorá ho vychovala (a ponechala napospas sebe samému) aj o túžbe po uznaní, ktorá mu priniesla slávu a vnútornú prázdnotu. Tú nezaplnilo ani splnenie najväčších snov. Zároveň hovorí o pokoji, za ktorý vďačí abstinencii, a o tom, ako vnímal všadeprítomnosť Priateľov. Nevynechá ani historky s hereckými kolegami či s ďalšími hviezdami, s ktorými sa počas kariéry stretol.

Z anglického originálu Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing (Flatiron Books, USA 2022) preložila Petra Malúchová.

(Zdroj textu: anotácia knihy, vyd. Ikar)

Publikované 6.11.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Priatelia, lásky a jedna hrozná potvora - 1. vydanie - Matthew Perry

Priatelia, lásky a jedna hrozná potvora

SVK Slovensky 2023/06Matthew PerryIKARBiografie

Vypredané

Priatelia ma oslovujú Matty. A už som mal byť mŕtvy.

NEDOSTUPNÉ
18,60
Obrázok nedostupný: Predstavujeme: Matthew Perry

Matthew Perry autor

USA 1 titul