Krvava voda

© Literama.sk, 26.4.2023

Napínavá noir detektívka o zločine stratenom v chorvátskej realite 90. rokov // V istú septembrovú noc roku 1989 v malom mestečku na dalmátskom pobreží zmizne dievča. Po sedemnásťročnej Silve akoby sa zľahla zem a policajné pátranie neprináša nijaké výsledky.

Publikované 26.4.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Naposledy ju videli na miestnej rybárskej zábave, a hoci existuje viacero teórií a podozrivých, Silvin prípad zatienia politické a spoločenské udalosti v Chorvátsku – ekonomický kolaps, zmena režimu, vojna. Poslední, ktorí sa ešte nevzdali nádeje, sú jej najbližší a mladý vyšetrovateľ Gorki Šain poverený prípadom.

Uplynie takmer tridsať rokov a Silva je stále nezvestná. Životy ľudí v mestečku pokračujú ďalej, poznačené nevyriešenou záhadou a temnou stránkou chorvátskej reality. Nakoniec sa predsa len vynorí stopa, ktorá všetko zmení. Kam zmizla Silva Vela a čo sa s ňou stalo?

"Oveľa viac než skvelá detektívka. Krvavá voda je aj príbehom krajiny, ktorá sa pokúša vyrovnať so svojou čerstvo nadobudnutou slobodou. Bude vám blízky." Arpád Soltész

Z chorvátskeho originálu Crvena voda (Profil Knjiga, 2017 Zagreb) preložila Alica Kulihová.

(Text - anotácia knihy, Copyright © 2023 Ikar)

Publikované 26.4.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Krvavá voda - 1. vydanie - Jurica Pavičić

Krvavá voda

SVK Slovensky 2023/03Jurica PavičićIKARRomány a novely

Skladom u dodávateľa

Napínavá noir detektívka o zločine stratenom v chorvátskej realite 90. rokov

13,97
Predstavujeme autora: Jurica Pavičić

Jurica Pavičić autor

HRV Chorvátsky 1 titul