Nepravdepodobný vrah

© Literama.sk, 27.10.2022

Muž zo Skandie a vražda Olofa Palmeho. Kto zavraždil Olofa Palmeho? Po stopách jedného z najzáhadnejších prípadov dvadsiateho storočia.

Publikované 27.10.2022
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Tento prípad vraždy trápil Švédsko dlhých 34 rokov. Kontroverzného premiéra Olofa Palmeho, nenávideného aj milovaného politika, zavraždil v centre Štokholmu neznámy vrah dňa 28. februára 1986. Premiér sa vracal z filmového predstavenia so svojou manželkou a synom. Žiaľ, bez osobných strážcov, ktorí dostali na večer voľno.

Stačila len malá chvíľa a páchateľ ho zasiahol strelou zozadu na jednej z najrušnejších štokholmských ulíc Sveavägen. Bol to jeden z najväčších kriminálnych prípadov a súčasne záhad na svete. Páchateľ z miesta činu ušiel, dôkazov bolo málo, svedkovia takmer žiadny.

Novinár Thomas Pettersson po prvý raz odhalil pravdu v roku 2018. Podarilo sa mu vypátrať motív. Výsledkom je táto napínavá kniha o vražde premiéra...

P.S.: Vyšetrovaniu vraždy Olofa Palmeho sa venoval aj Stieg Larsson, autor trilógie Milénium o Lisbeth Salanderovej.Publikované 27.10.2022
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Nepravdepodobný vrah: Muž zo Skandie a vražda Olofa Palmeho - 1. vydanie - Thomas Petterson

S ukážkami

Nepravdepodobný vrah: Muž zo Skandie a vražda Olofa Palmeho

SVK Slovensky 2022/10Thomas PettersonLindeniRomány a novely

Skladom u dodávateľa

Kto zavraždil Olofa Palmeho? Po stopách jedného z najzáhadnejších prípadov dvadsiateho storočia.

17,07