Pokračovanie série Sedem sestier

© Literama.sk, 29.9.2022

Lucinda Riley a jej "ôsme" dieťa.

Publikované 29.9.2022
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Lucinda Rileyová je bývalá herečka a úspešná spisovateľka, ktorej najznámejšie dielo je celkom určite séria historicko-romantických románov Sedem sestier. Príbehy a hlavné postavy v sérii sú fiktívne, ale akoby plávali na pozadí skutočných historických udalostí s reálnymi historickými osobnosťami.

„Od začiatku som vedela, že Stratená sestra sa bude odohrávať prevažne na mojom rodnom území – v Západnom Corku v Írsku. Vzhľadom na pandémiu koronavírusu sa všetko uskutočnilo tak, ako sa malo. Už pred Vianocami roku 2019 som potajomky navštívila Stredné Otago na Novom Zélande a ostrov Norfolk,“ hovorí o svojich knihách Lucinda Riley.

Bude ôsma kniha?

Krátko pred vydaním Stratenej sestry Lucinda oznámila ôsmu a poslednú knihu zo série Sedem sestier, pričom sľúbila, že dá odpovede na všetky otázky, hlavne: Kto je Salt?

„Ďakujem, že ste to so mnou vydržali, a sľubujem, že ôsmu knihu začnem písať, len čo Stratenú sestru – ako sa hovorí – uložím do postele. Záver nosím v hlave osem rokov a nemôžem sa dočkať, kedy ho konečne položím na papier,“ odkázala svojim čitateľkám Lucinda Rileyová.

Čo však nik nečakal, že nás Lucinda navždy opustí (11.6.2021). Pred smrťou Lucinda napísala niekoľko dôležitých pasáží spolu s podrobnými poznámkami k príbehu. Jej posledným želaním bolo, aby sériu dokončil jej najstarší syn Harry Whittaker.

Rozprávanie o siedmich sestrách tak nekončí a tie najdôležitejšie odpovede odhalí až posledná ôsma kniha (v origináli Atlas: The Story of Pa Salt., pripravované na máj 2023).

Harry na autorských stránkach svojej mamy píše: „Mama mi odovzdala všetky tajomstvá série a ja dodržím svoj sľub, že sa o ne podelím s jej vernými čitateľmi. Buďte si istí, že na jar 2023 bude celý svet vedieť, kto je Pa Salt a prečo si sestry adoptoval."

Zapnite si u nás na Literama.sk sledovanie série (viď nižšie, pod článkom, pri sérii tlačidlo  Neledujem/Sledujem...) a o vydaní pokračovania sa dozviete ihneď, ako knihu zaradíme do ponuky a predpredaja.

Publikované 29.9.2022
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Séria kníh: Sedem sestier

Sedem sestier

SVK Slovensky 7 titulov

Román írskej autorky Lucinda Riley Sedem sestier vyšiel v 38 krajinách a v mnohých sa stal najpredávanejšou a zároveň aj najčítanejšou romantikou s dobrodružnou zápletkou.

Séria Sedem sestier - spisovateľka opisuje voľne prepojené osudy adoptovaných dcér tajomného miliardára, ktoré až do jeho smrti netušia nič o svojom pravom pôvode. Záhadné indície ich zavedú do rôznych krajín sveta, kde zistia, čo ich spája so slávnymi historickými osobnosťami, a odhalia dôvody, ktoré viedli k ich adopcii.

viac »