Zakliata jaskyňa

© Literama.sk, 17.5.2022

Vychádza knižná podoba rozprávky od úspešnej režisérky a spisovateľky Mariany Čengel Solčanskej - Zakliata jaskyňa. Rovnomenný film Zakliata jaskyňa nájdete v kinách od 2. júna 2022.

Publikované 17.5.2022
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Pôvodná slovenská rozprávka Zakliata jaskyňa z pera uznávanej režisérky, scenáristky a autorky Mariany Čengel Solčanskej vás prenesie do kráľovstva, v ktorom rozum a rozvahu nahradí chamtivosť a zlo.

Podarí sa láske ustáť všetky prekážky a zvíťaziť nad kliatbou?

Úspešnú režisérku, scenáristku a spisovateľku Marianu Čengel Solčanskú netreba slovenskému divákovi ani čitateľovi predstavovať. Jej hrané filmy – drámy Únos a Sviňa zásadne ovplyvnili politické dianie na Slovensku. V písaní sa orientuje na búranie mýtov o kontroverzných osobnostiach slovenských dejín (Jánošík 2019, Proces s mŕtvym 2021) ale aj o ich hrdinoch (Generál 2018). Ako autorka má za sebou päť románov, ktoré od roku 2010 vychádzajú vo vydavateľstve IKAR. Práve teraz prichádza s knižnou aj filmovou podobou rozprávky Zakliata jaskyňa.

O knihe

V ďalekom kráľovstve žil soliar Buchvald, ktorý mal dve dcéry Adu a Lenu. Aj keď nemali veľa peňazí, nič im v živote nechýbalo. Raz dievčatá objavili v jaskyni, kde ich otec ťažko pracoval, okrem kryštálov soli i vzácne kamene. Obe však dobre vedeli, čo hovorí dávna legenda a aký trest postihne každého, kto si dovolí odniesť drahocenné rubíny z útrob podzemia. Lene však neschádzal drahokam z mysle a zatúžila ho mať... V noci sa preto odhodlá vydať sa na cestu, ktorá navždy zmení jej život.

Nečakaná smrť múdreho a spravodlivého kráľa Kornela zmenila pomery i na kráľovskom dvore. Keďže kráľ nestihol určiť, či trón zdedí princ Cyril alebo Zach, úlohy zvoliť nového vladára sa blahosklonne zhostila ich macocha Berta. V duchu však už snovala plány, ako sa zmocní kráľovskej koruny a bude kruto vládnuť. Keď sa Berta dozvedela, že v kráľovskom lese zazreli vlka, ktorý je znamením dávnej kliatby, prikázala princom uloviť ho. Ten, kto jej prinesie jeho kožuch, sa stane kráľom! No honba za mocou nebude taká jednoduchá, ako si princovia či Berta predstavovali... 

(Zdroj: tlačová správa, © Mgr. Lucia Čarná, PR, IKAR)

Publikované 17.5.2022
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Zakliata jaskyňa - 1. vydanie - Mariana Čengel Solčanská

Zakliata jaskyňa

SVK Slovensky 2022/05Mariana Čengel SolčanskáStonožkaDeti a mládež

Skladom u dodávateľa

13,24
Predstavujeme autora: Mariana Čengel Solčanská

Mariana Čengel Solčanská autor

SVK Slovensky 7 titulov