Voľné pokračovanie trileru Červ

Voľné pokračovanie trileru Červ © Literama.sk, 23.6.2021

Autor zvieracej série detektívnych príbehov František Kozmon prichádza s voľným pokračovaním Červa s názvom Volavka. Marek Wolf sa v ňom hlbšie ponára do vyšetrovania záhadných vrážd v lužných lesoch.

František Kozmon dozrieva ako autor s každou ďalšou knihou. Po zložitom prípade masových vrážd, ktoré otvoril v knihe Červ sa tentoraz v partia bratislavských detektívov na čele s charizmatickým Marekom Wolfom popasuje s niekoľkými prípadmi, ktoré však spolu súvisia. V príbehu Volavka sa dozvieme mnohé z Wolfovej minulosti, ponoríme sa do problémov jeho kolegu Karola Luptáka a vyšetrovanie sa čiastočne presunie aj do neďalekej Viedne. Kozmonove príbehy sú plné napätia, dobre vystavaných zápletiek a rozpracovaného vnútorného života postáv. Fanúšik detektívok nepustí Volavku z ruky, až kým ju nedočíta.

O čom je kniha

Marek Wolf sa ocitá na mieste činu ešte pred príchodom polície: obeťou vraždy je jeho mama, vražednou zbraňou služobná devina a hlavným podozrivým brat Patrik. Ten ušiel z nápravnovýchovného zariadenia, no Wolf aj napriek dôkazom verí v jeho nevinu. Pátra po bratovi a celkom zabúda na vyšetrovanie, ktoré nestihol uzavrieť. Až kým nenadobudne podozrenie, že prípad Červ s maminou vraždou súvisí.

Karol Lupták, stále mimo služby, hľadá nezvestnú kamarátku svojej dcéry. Stopy ho zavedú do luxusného hotela vo Viedni, z ktorého Laura za záhadných okolností zmizla. Bezpečnostná kamera ju zachytila potácať sa po chodbách, zo záberu sa stratila pri mraziacej miestnosti a na žiadnom ďalšom sa už neobjavila. Lupták je presvedčený, že Laurino zmiznutie súvisí so známou americkou speváčkou, ktorá v tú noc v hoteli organizovala súkromný večierok. Volavka nadväzuje na predchádzajúcu Kozmonovu knihu Červ. Podľahol Wolf sebaklamu alebo sa dostal na stopu niečoho omnoho väčšieho?

Ukážka z knihy

Patrik hľadel na svoj vystrašený odraz v zrkadle. Tvár mal postriekanú krvou a nech sa akokoľvek snažil, drhol si líca aj bradu, nedokázal ju zmyť. Rovnako sa nedokázal zbaviť obrazu, ktorý mal v hlave. Navždy bude nočnou morou a poznačí ho až do konca života.

Padol výstrel, klesla na kolená, potom sa zrútila tvárou k zemi. Tupo civel na dieru, ktorú jej guľka vyvŕtala do hlavy. Nebola to malá dierka, ale veľký kráter ako na Mesiaci. Najnechutnejší bol kus lebky, čo sa celkom neoddelil od hlavy. Nalepili sa naň kusy mozgového tkaniva a chumáč vlasov, ktorý vyzeral horšie než guča mačacích chlpov.

Patrika naplo na vracanie. Grcal už dvakrát, tentoraz to v sebe udržal. Horúčavu, čo ho zachvátila, sa snažil zahnať studenou vodou a zasa sa pustil do drhnutia tváre a rúk. Trvalo to hodnú chvíľu, no maminu zaschnutú krv napokon zo seba predsa len zmyl.

Pomyslel si na nevlastného brata. Marek mu ponúkal šancu na normálny život. Bola vôbec niekedy reálna? Ak aj áno, patrila do minulosti. Už sa definitívne rozpadla. Čo ho čaká teraz? Väzenie? Život na úteku? Zostala mu iba jedna možnosť, a tá sa mu vonkoncom nepáčila.

(Tlačová správa © 2021 IKAR, Lucia Čarná, PR manažérka)

Publikované 23.6.2021
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Volavka - 1. vydanie - František Kozmon

Volavka

SVK2021/06František KozmonIKARTrilery

Skladom u dodávateľa

12,07
Obrázok nedostupný: Knihy autora František Kozmon

František Kozmon autor

Autor