Hotel lavina

Hotel lavina © Literama.sk, 30.12.2020

Snový thriller od francúzskeho objavu Nika Tackiana.

Je ťažké túto knihu žánrovo zaradiť. Možno psychologický triler s prvkami mystiky. Príbehu nemožno uprieť atraktívne prostredie. Švajčiarske Alpy zavalené snehom.

Hlavný hrdina Joshua Auberson je policajtom, ktorého na začiatku zmetie so sebou lavína. Predtým sa ale ocitne v minulosti v hoteli Lavína a zažije tam nepríjemné veci. Stratilo sa 18 ročné dievča, ktoré bolo v hoteli s rodičmi. Je z toho zmätený, spomienky sa mu vracajú len postupne. Medzitým v nemocnici skončí mladá žena, ktorej totožnosť je neznáma. Joshua má pri nej neodbytný pocit blízkosti a dá si záväzok, že k neznámej žene priradí meno. Zistí, že z hotela Lavína je už len zrúcanina. Keď sa tam vráti stále ho prenasleduje neodbytná myšlienka, že je s tým hotelom spojený. Stále omdlieva a vracia sa v čase späť do hotela. Postupne začne skladať čriepky získaných spomienok a skladá ich do obludného príbehu, ktorého sám je súčasťou.

Príbeh má ponurú atmosféru, odľahlé , osamotené miesta, rozpadávajúci sa hotel, poloopustené osady, staré cintoríny. Sú v ňom zaujímavé postavy, niektoré čudácke. Páčila sa mi postava prostorekej policajtky Sybille, ktorá je kolegyňou Joshua.

Z príbehu vyplynula jedna otázka. Môže jeden rodič tým, že ospravedlňuje všetko, čo jeho dieťa spraví, spôsobiť inému rodičovi bolesť cez jeho dieťa? Pre všetkých je to ich dieťa to najlepšie a milujeme ho bezhranične. Je nám to dané. Ale v tomto príbehu práve rodičovská láska spustila obrovskú lavínu nešťastia a bolesti, ktorá zasiahla priveľa ľudí.

Niektoré pasáže knihy sa čítali výborne a rýchlo, niektoré časti boli zdĺhavé. Striedanie minulosti a prítomnosti cez hlavného hrdinu bolo také menej uveriteľné. Skorej mystické, ako reálne.

Zaujímavé čítanie.

Copyright 2020 © Božena Hideghétiová

Publikované 30.12.2020
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Hotel Lavína - 1. vydanie - Nicolas Tackian

Hotel Lavína

Skladom u dodávateľa

Neverte svojim spomienkam!
4.0 z 5.0
11,17