Sherlock Holmes - z nášho blogu | kníhkupectvo Literama.sk

Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

© Literama.sk, 5.10.2020

Inteligentný gentleman s fajkou a v tvídovom obleku, ktorý vyrieši každý zložitý prípad.

Milovníkom klasickej detektívky je literárna postava geniálneho detektíva Sherlocka Holmesa dôverne známa. Spolu so svojím pomocníkom doktorom Watsonom preslávili svojho tvorcu, škótskeho spisovateľa, Sira Arthura Conanan Doyla po celom svete.

Hoci je literárna existencia geniálneho detektíva datovaná v roku 1887, jeho prípady si stále nachádzajú nových a nových fanúšikov, určite zaujmú v knižnej alebo filmovej forme. Pre príbehy je typický suchý anglický humor, stupňujúce sa napätie a samozrejme úžasná logika, pomocou ktorej geniálny detektív odhaľuje i naoko neriešiteľné príbehy.

Sherlock Holmes patrí k najslávnejším fiktívnym detektívom na svete. Jeho neoddeliteľnou súčasťou je fajka a cestovná čiapka s dvomi šiltmi. Chudý, s prenikavými očami a orlím nosom. Svojský súkromný detektív so všestrannými záujmami ako: hra na husle, chemické pokusy, streľba z revolvera, box, šerm. Vyzná sa v literatúre, filozofii, politike, anatómii, botanike, geológii,.. Možno by bolo jednoduchšie vymenovať, v čom sa nevyzná. Adresa, kde býva, je všeobecne známa: Baker Street 221B, Londýn.

Od roku 2016 vydáva Snowmouse Publishing príbehy Sherlocka Holmesa v krásnej väzbe, dizajn a ilustrácie určite zaujmú prevedením a kvalitou. Naozaj krásne estetické spracovanie: obal poteší oči a príbehy čitateľskú dušu!

Zatiaľ vyšlo päť kníh: v prvej sa zoznámime so slávnou dvojicou v novele Štúdia v krvavočervenom (Sherlock Holmes Štúdia v krvavočervenom, Podpis štyroch), v druhej je celkovo dvanásť poviedok (Sherlock Holmes Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa), tretia kniha obsahuje najznámejší a legendárny príbeh Pes rodu Baskervillovcov (Sherlock Holmes Pes rodu Baskervillovcov), štvrtá kniha obsahuje jedenásť poviedok (Sherlock Holmes Spomienky na Sherlocka Holmesa) a v piatej zas výber poviedok, v ktorých prípady sú zaujímavé dômyselnosťou a dramatickosťou ich riešenia (Sherlock Holmes Návrat Sherlocka Holmesa). Začiatkom októbra vychádza šiesta časť, ktorá určite poteší všetkých fanúšikov tohto génia (Sherlock Holmes Údolie hrôzy)!

Skvelá holmesovská sága! Odporúčame prečítať!

Publikované 5.10.2020 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Sherlock Holmes Údolie hrôzy - Sherlock Holmes 6 - 1. vydanie

Sherlock Holmes Údolie hrôzy Sherlock Holmes 6

Kúpiť
11,90
Séria kníh: Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

Séria