Vo filme Vrahovia mesiaca kvetov budú hrať Di a De - z nášho blogu | kníhkupectvo Literama.sk

Vo filme Vrahovia mesiaca kvetov budú hrať Di a De

Vo filme Vrahovia mesiaca kvetov budú hrať Di a De

© Literama.sk, 29.9.2020

Americký bestseller Vrahovia mesiaca kvetov sa stal predlohou pripravovaného filmu svetoznámeho režiséra Martina Scorseseho, ktorého premiéra by mala byť v roku 2021.

Na sklonku 19. storočia sa indiánsky kmeň Osagov musel vysťahovať do severnej nehostinnej Oklahomy. Na prvý pohľad bezcenná, úplne neúrodná pôda. Drsná krajina však pod povrchom ukrýva poklad neskutočnej hodnoty - čierne zlato. Z divochov sa postupne stávajú boháči. Závisť je silná motivácia, dokonca až k tým najhorším zločinom.

Tak trochu western a trochu triler, no predovšetkým skvelý dokumentárny román, ktorého jadro tvoria dve nesúrodé tekutiny - ropa a krv. Túto málo známu časť amerických dejín zachytil autor David Grann vo svojej knihe s názvom Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI. U nás titul práve teraz vychádza vo vydavateľstve Absynt pod názvom Vrahovia mesiaca kvetov.

Veľmi komplikovaný prípad sa ssnažila vyriešiť novovzniknutá FBI, no aj tí najlepší agenti ľahko uviazli v neprehľadnej sieti korupcie, strachu a násilia, ktorá prerástla celou osažskou rezerváciou.

Pôvodný príbeh zaujal natoľko, že na sfilmovanie knihy získala práva v roku 2016 spoločnosť Imperative Entertainment. Film s rovnomenným názvom Killers of the Flower Moon nakrúti režisér Martin Scorsese s tak zvučnými hereckými menami ako Leonardo DiCaprio a Roberto De Niro.

Pred uvedením filmu, ktorého premiéra je naplánovaná na rok 2021, určite odporúčame prečítať si knihu.

Publikované 29.9.2020 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Vrahovia mesiaca kvetov - Vraždy Osagov a zrod FBI

Vrahovia mesiaca kvetov Vraždy Osagov a zrod FBI

Kúpiť
12,35
Knihy autora David Grann

David Grann autor

Autor