Kľúčový svedok - z nášho blogu | kníhkupectvo Literama.sk

Kľúčový svedok

Kľúčový svedok

© Literama.sk, 29.7.2020

Prvá kniha s inšpektorom Wistingom

Román Kľúčový svedok je debutom dnes už veľmi úspešného škandinávskeho autora detektívok a je to prvá kniha série o hlavnom inšpektorovi Williamovi Wistingovi.

Inšpiráciou na napísanie tohto príbehu bol nevyriešený prípad vraždy sedemdesiatjeden ročného vdovca Ronalda Ramma v roku 1995. Muža našli zviazaného a zavraždeného v jeho dome. Obeť bola vystavená brutálnemu násiliu. Ukázalo sa, že páchateľa, či páchateľov obeť pravdepodobne pustila dnu, nakoľko všetky okná, dvere a zámky bol nepoškodené. Samozrejme, autor si doprial slobodu pri písaní románu a na rozdiel od toho skutočného prípadu, tento románový bol vyriešený. Vrah potrestaný.

Hlavný inšpektor William Wisting má rád policajnú prácu, je pracovitý, vytrvalý, neoblomne ide po krku zločincom. Je to dobrý a spravodlivý človek, poctivý s pevnými morálnymi zásadami. I napriek týmto vlastnostiam, nie je to ambiciózny policajt, netúži po služobnom postupe. Svojej práci venuje väčšinu času, svoj súkromný život zanedbáva. Je otcom dvojčiat, ktoré vychováva spolu s oddanou a chápavou manželkou. Samozrejme, kvôli stále novým a novým prípadom, im nevenuje toľko času, koľko by si jeho rodina zaslúžila.

Maskovaní lupiči ukradli z peňažného transportu veľké množstvo peňazí. Neskôr došlo k brutálnej vražde osamelého starca, milovníka vtákov, ktorý žil v ústraní bez rodiny, bez priateľov. Súvisia navzájom tieto dva zločiny? Kto je tým kľúčovým svedkom?

Skvelý kriminálny príbeh s napínavým rozuzlením v závere, v ktorom je množstvo tajomstiev a falošných stôp. Kto je skutočným vrahom z množstva podozrivých?

Odporúčame prečítať.

Publikované 29.7.2020 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Kľúčový svedok - Prvá kniha s inšpektorom Wistingom

Kľúčový svedok Prvá kniha s inšpektorom Wistingom

Kúpiť
10,99