Nezvestná - z nášho blogu | kníhkupectvo Literama.sk

Nezvestná

Nezvestná

© Literama.sk, 19.6.2020

Napínavý labyrint plný nezvyčajných situácií a zvratov. Minulosť sa strieda s prítomnosťou. Pravda sa pomaly odhaľuje.

V tichom bistre v Melbourne si k hlavnej postave, Kimberly, prisadne cudzí muž. A povie jej, že nie je tou, za ktorú ju všetci považovali. Mali ju pred 28 rokmi uniesť v Amerike. Tým sa začína príbeh plný pochybností, hľadania, sklamaní, šialenstva, ale aj nachádzania.

Kim zo začiatku neverí a považuje to za zlý príbeh. Ale predsa jej to nedá pokoj a začne sa o to zaujímať. Odhovárajú ju od toho jej sestra, aj otec, matka jej už zomrela na rakovinu. Neznámy muž ju však opäť vyhľadá a predloží jej výsledok DNA a predstaví sa ako jej brat. Kim nikomu nič nepovie a sadne na lietadlo do Ameriky, aj keď ju jej otec varuje, aby nechala minulosť tak, lebo sa ponorí do tmavých nebezpečných vôd.

Kim nahnevaná na svojho „otca“ upodozrieva matku, ktorá ju vychovávala v Austrálii, že to ju ona uniesla. V Amerike nájde svoju zvláštnu rodinu. Brata, ktorý ju za 28 rokov neprestal hľadať, sestru, ktorá žije v obytnom prívese, a matku. Matka je pre ňu obrovským sklamaním. Uvedomí si, že vlastne jej detstvo v Austrálii bolo krásne a plné lásky. Ponára sa do minulosti, do tej doby, keď mala 2 roky, dokiaľ ju neuniesli, prežila v rodine, kde otec nebol v manželstve šťastný, musel skrývať svoju orientáciu, matka prepadla náboženskej sekte a bola z nej fanatička, ktorá pri každej príležitosti citovala bibliu. Dozvie sa ale prekvapujúce veci. Aj keď sa jej únos nikdy nevyšetril a všetci ju považovali za mŕtvu, bolo to vlastne pre ňu šťastím. Postupne odkrýva minulosť a skoro príde o život rukou sektárskeho kňaza.

Celkom dobré čítanie. Najmä tie pasáže, kde sa opisujú praktiky letničnej cirkvi, ktorá uctievala Boha cez jedovaté hady. Je to na zamyslenie, ako sa dospelí ľudia dajú sfanatizovať vodcom a vzdávajú sa svojho ja, aj zdravého rozumu a úsudku. Dej je opísaný v kapitolách, kde sa opisuje súčasnosť, ale aj minulosť. Dozvedáme sa tak aj o zvláštnom a veľmi nešťastnom osude Kiminej rodiny, ktorá je rozvrátená a poznačená tajomstvami a najmä bolesťou, ktorú niektorým členom rodiny spôsobilo zmiznutie malej Kim.

Odporúčam prečítať.

Copyright © 2020 Božena Hideghétiová


Publikované 19.6.2020 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Nezvestná - Kto uniesol Sammy Wentovú? - 1. vydanie

Nezvestná Kto uniesol Sammy Wentovú?

Kúpiť
12,82
Knihy z kategórie Thrillery

Thrillery kategória