Nová séria kníh zo sveta Harryho Pottera | kníhkupectvo Literama.sk

Nová séria kníh zo sveta Harryho Pottera

Nová séria kníh zo sveta Harryho Pottera

© Literama.sk, 12.6.2019

Blíži sa vydanie nových kníh z čarodejníckeho sveta Harryho Pottera. A to hneď štyroch!

Vďaka nim čitatelia preniknú do Rokfortskej strednej školy ako nikdy doteraz! Je veľa ľudí, ktorí stále čakajú na sovu so správou, že boli prijatí na Rokfort. Tento spôsob vplíženia sa do čarodejníckeho sveta a nikdy ho neopustiť, „zažiť“ skutočné vzdelávanie ako sa stať čarodejníkom,… tak možno práve teraz je tu taká možnosť!

Rowlingovej spoločnosť Pottermore Publishing oznámila, že sa chystá vydanie štyroch nových kníh, ktoré poskytnú príležitosť hlbšie preniknúť do čarodejníckeho sveta vášho obľúbeného mladého čarodejníka. Séria štyroch e-books (elektronických kníh) bude obsahovať krátke príbehy zamerané na lekcie z čarodejníctva a umožnia lepšie pochopiť postavy a udalosti mágie.

Na 27. júna 2019 je naplánované vydanie prvých dvoch titulov z tejto novej série e-kníh. Každá z kníh sa bude zaoberať témami, o ktorých traja hlavní hrdinovia diskutovali na začiatku každého nadchádzajúceho školského roka, ako napríklad: obrana voči čiernej mágii, príprava elixírov, herbológia, starostlivosť o fantastické zvery, veštenie,…

Je dôležité spomenúť, že tieto e-knihy sú viac doplnkovým materiálom než pokračovaním dobrodružných príbehov vašich obľúbených hrdinov. Knihy sú inšpirované výstavou o Harrym Potterovi v Britskej knižnici a sprievodnou knihou Harry Potter: História mágie. Knihy budú obsahovať poznámky, stránky rukopisov, očarujúce náčrty.

Príbeh o Harrym Potterovi sa síce už uzavrel, ale úspešná autorka veru vie ako si udržať dlhé zástupy fanúšikov. Vyšli knihy ako Harry Potter a prekliate dieťa (scenár), či Fantastické zvery a ich výskyt, rovnako aj filmová séria, kopec kníh ako Metlobal v priebehu vekov, vybudovali sa zábavné parky, ktorých počet sa stále rozrastá. K dispozícii je aj počítačová hra s rozšírenou realitou.

Takže musíme uznať, že pre fanúšikov Harryho Pottera je toho stále veru dosť!

Publikované 12.6.2019 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Knihy autora J. K. Rowlingová

J. K. Rowlingová autor

Autor
Séria kníh: Harry Potter

Harry Potter

Séria