Kliatba Misty Wayfairovej | kníhkupectvo Literama.sk

Kliatba Misty Wayfairovej

Kliatba Misty Wayfairovej

© Literama.sk, 7.6.2019

Dve ženy, každá z inej doby, sa snažia zistiť, kto vlastne sú a odkiaľ pochádzajú.

Kliatba Misty Wayfairovej je pútavý príbeh, ktorý sa odohráva v dvoch časových líniách. Rozprávanie o životných osudoch dvoch žien, pričom každá žije v úplne inej dobe, je postavené na skvelom štýle písania autorky, popretkávané tajomstvami, hrozivými nadprirodzenými prvkami. Miestami hororový príbeh je plný klamstva, ublíženia, lásky i vykúpenia, čitateľ preniká do sveta autizmu, demencie a duševných chorôb.

Thea Reedová, Pleasant Valley, región Northwoods, Wisconsin 1908

Jej zamestnanie mnohí považujú za morbídne. Do tejto kariéry ju zasvätili kočovný fotograf s manželkou, ktorí si ju osvojili, pretože Thea je zo sirotinca, nepozná svoj pôvod, svoje korene. O minulosti vie len veľmi málo, len v náznakoch z dotrhaného listu. Do mesta ju priviedla zvedavosť a túžba zistiť, kto naozaj je Thea Reedová.

Heidi Laneová, Pleasant Valley, región Northwoods, súčasnosť

Má svoju rodinu, ale je pre ňu príjemnejšie byť v spoločnosti cudzích ľudí ako v blízkosti vlastnej rodiny. Cudzí ľudia ju nepoznajú, nesúdia ju. Svoju nervozitu a nedostatok sebavedomia skrýva za ľahkovážnosť a výbušnosť. Do mesta, ktoré je už niekoľko rokov domovom jej rodičov a sestry a ktoré nikdy nenavštívila a je pre ňu úplne nové, prichádza na základe listu od mamy, ktorý skrýva v zadnom vrecku džínsov. Hneď v prvý deň v meste v starožitníctve objaví a kúpi starý album. Zaujme ju posmrtná fotografia ženy nápadne sa podobajúca na ňu. Mladá žena na fotke vyzerá presne ako ona, dokonca má aj maličké znamienko nad kútikom pier. Cíti akoby zo stránok albumu povstal duch, ktorý ju vábi a prosí aby odhalila jeho príbeh...

Inšpiratívna kniha plná záhad, fascinujúci príbeh, v ktorého rozprávaní sa spájajú hrozivé nadprirodzené prvky s neľútostným stvárnením duševnej choroby. Dve ženy na ceste za hľadaním vlastnej identity. Úchvatná kniha s brilantnou zápletkou a s rozuzlením, ktoré nesie v sebe svetlo a nádej.

Odporúčame prečítať.

Publikované 7.6.2019 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Kliatba Misty Wayfairovej

Kliatba Misty Wayfairovej

Kúpiť
11,46