Veľký zošit, Dôkaz, Tretie klamstvo | kníhkupectvo Literama.sk

Veľký zošit, Dôkaz, Tretie klamstvo

Veľký zošit, Dôkaz, Tretie klamstvo

© Literama.sk, 4.6.2019

Čo je veľký zošit, čo klamstvo a čo dôkaz? Fascinujúce rozprávanie o podstate ľudského bytia v príbehoch bratov - dvojčiat.

Na nič sa nehrajúce a surové oznámenia viet v ukončenej trilógii o dvoch bratoch-dvojičkách. Skúšaní životom ponúka prierez ich bytia od vojny až po ich zrelú dospelosť v čase normalizácie.

Čo je veľký zošit, čo klamstvo a čo dôkaz? V podaní rozprávania dvojičiek Lucasa a Klausa je to surový život, bez príkras a prekvapivý. Naozaj príbeh nemá časopriestor a nikdy neviete v ktorom roku sa odohráva. Indície sú však zrejmé, vojna, po vojne, prenasledovanie, totalita a normalizácia. Identifikácia s hrdinami je ťažšia, avšak všetci si dokážu uvedomiť reálie aké priniesla konkrétna doba. Aj tieto dvojičky sú nerozlučné a spojené zvláštnym putom. Ale ostane toto puto večné?

Tenká je línia medzi skutočnosťou a fikciou všetkých postáv. Je však na čitateľovi, na ktorú stranu sa viac prikloní. Realita však býva niekedy reálnejšia, ako si vieme predstaviť a aj hrôzy sú aj v tejto knihe opísané priamo, bez príkras a stručným jazykom.

Kniha je silná a po jej prečítaní na ňu dlho budete myslieť.

Copyright © 2019 Marek Ščamba

Publikované 4.6.2019 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Veľký zošit, Dôkaz, Tretie klamstvo

Veľký zošit, Dôkaz, Tretie klamstvo

NEDOSTUPNÉ
13,24