Knižný kompas JAR 2019 | kníhkupectvo Literama.sk

Knižný kompas JAR 2019

Knižný kompas JAR 2019

© Literama.sk, 4.6.2019

Po úspechu dvoch minuloročných Knižných kompasov je tu opäť Vaša skvelá cesta ku knihám a čítaniu.

Vyberte si z našej akciovej ponuky ľubovoľnú knižnú novinku, a že je ich neúrekom, my Vám ku každej z nich pribalíme Zábavné KRÍŽOVKY len za 1€. Nájdite si opäť cestu k čítaniu, ku knihám!

Ako dokáže čítanie kníh urobiť váš život lepším?

Čítanie z nás robí lepších ľudí

Čítanie beletrie nám ukazuje svet z pohľadu tisícov knižných hrdinov, stačí si len vybrať. Čím viac príbehov prečítate, tým viac máte podľa štúdie v časopise Science, schopnosť vcítiť sa do emócií a myšlienok druhých ľudí. A to znamená, že máte pre okolitý svet väčšie pochopenie a dokážete oveľa lepšie nadväzovať vzťahy.

Čítanie redukuje stres

Štúdia zo Sussexskej univerzity tvrdí, že večerné čítanie dokáže v priebehu niekoľkých minút zredukovať váš stres až o 68%. Čítanie vám teda pomôže rýchlejšie a kvalitnejšie zaspať.

Čítanie zvyšuje inteligenciu

Detské knihy naučia malých čitateľov až o 50% viac slov než televízne či internetové programy. A v dospelom veku sa tento pomer ešte zvyšuje. Podľa štúdií majú ľudia s výbornou slovnou zásobou lepšie výsledky nielen v jazykových, ale aj vo všeobecných inteligenčných testoch.

Čítanie zlepšuje pamäť a spomaľuje starnutie

Tak, ako joga precvičuje váš kardiovaskulárny systém, čítanie zlepšuje váš mozog. Podľa štúdie publikovanej v prestížnom vedeckom časopise Neurology je pravidelné čítanie významný prostriedok, ktorý spomaľujete proces starnutia mozgu a znižuje riziko Alzheimerovej choroby až 2.5 krát a stareckej demencie až o 32%.

Publikované 4.6.2019 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Akcia: Knižný kompas 2019

Knižný kompas 2019

Akcia