Jo Nesbo | kníhkupectvo Literama.sk

Jo Nesbo

Jo Nesbo

© Literama.sk, 29.3.2019

Všetko najlepšie k narodeninám!

Bestsellerový nórsky spisovateľ a hudobník. Vyhľadávaný a rešpektovaný autor. Majster zápletky. Medzinárodne úspešný. Za svoje romány získal množstvo ocenení. Najväčšia hviezda severskej krimi.

Kto by nepoznal jeho napínavé kriminálne romány? Fanúšikovia žánru krimi sa vždy tešia na každú jeho novú knihu, ktorá je zárukou kvalitného čítania, skvelého čitateľského zážitku.

Rovnako výborne píše aj pre najmladších čitateľov, pre deti. Séria Doktor Proktor je vtipná, napínavá až po poslednú stranu. Skvelý mix napätia, dobrodružstva, nebezpečenstva, humoru a samozrejme strhujúci dej.

Jo Nesbo bol veľmi nadaný mladý futbalista. Mohol z neho byť špičkový hráč, ale úraz mu zhatil nádejnú kariéru. Vyštudoval ekonómiu a pracoval ako novinár a burzový maklér. Mohol z neho byť uznávaný finančný analytik, ale na túto cestu sa nevydal. Tiež mohol s úspešnou kapelou Di Derre koncertovať a vypredávať haly a štadióny. No on sa vo veku tridsaťsedem rokov rozhodol písať a všetci jeho fanúšikovia budú určite súhlasiť, že to bolo to jediné správne rozhodnutie!


Publikované 29.3.2019 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Knihy autora Jo Nesbo

Jo Nesbo autor

Autor