Emma, faun a zabudnutá kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Emma, faun a zabudnutá kniha

Emma, faun a zabudnutá kniha

© Literama.sk, 22.2.2019

Iskrivá láska medzi mladými ľuďmi a troška tajomný príbeh.

Toto je príbeh pre tínedžerky vo veku hlavnej hrdinky Emmy, ktorá má 16 rokov. Spisovateľka zvolila veľmi dobré a zaujímavé prostredie - starý nemecký zámok Stolzenburg, v ktorého starobylých múroch je škola pre tých bohatších a majetnejších. Dáva to príbehu trošku tajomnosti.

Emma nepatrí medzi smotánku, ale na škole je vďaka tomu, že jej otec tam robí riaditeľa. Pri upratovaní starej knižnice nájde veľmi starú knihu, ktorej obsahom sú zápisky viacerých osôb, je to vlastne denník. Ale nie obyčajný. Emma zistí, že čo do knihy napíše, to sa aj stane. Najskôr je z toho uveličená, potom zistí, že to nie je také jednoduché.

Pokušenie je veľké a tak zasahuje do diania v škole aj do života ľudí. Do školy príde arogantný Darcy, ktorý prišiel hľadať svoju stratenú dvojičku Ginu, ktorá zmizla zo školy pred štyrmi rokmi. Emma zistí, že aj Gina menila osud, nájde totiž v knihe jej zápisky. S Darcym si veľmi nesadnú, poriadne to medzi nimi iskrí. Ale spojí ich spoločný záujem o odkrývanie dávnych tajomstiev.

Viem si predstaviť, že tínedžerky budú očarené vzťahom Emmy a Darcyho, ktorý sa mi zdal v knihe ako nosný. To ostatné bolo ako doplnok. Pre mňa spisovateľka nevyužila plne potenciál, ktorý príbeh má. Staré sídlo a ruina kláštora pri ňom – čo viac si môžeme priať k tajomnému zimomriavky naháňajúcemu príbehu? Stále som čakala na fauna, ktorý je spomenutý v názve knihy. Dej sa odohrával uprostred školy, kde bolo veľa detí, ale v knihe to nebolo cítiť. Ale ako som napísala, vzťah Emmy a Darcyho bude určite dievčatá baviť. Odporúčam im knihu si prečítať.

Copyright © 2019 Božena Hideghétiová

Publikované 22.2.2019 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Emma, faun a zabudnutá kniha - 1. vydanie

Emma, faun a zabudnutá kniha

Kúpiť
11,67