Záhrada nových začiatkov | kníhkupectvo Literama.sk

Záhrada nových začiatkov

Záhrada nových začiatkov

© Literama.sk, 14.8.2018

Nechajte na prírodu, aby sa o všetko postarala: v záhradkárstve, v živote aj v láske.

Zaujíma vás záhradničenie? Máte svoju vlastnú záhradu a trávite v nej všetok svoj voľný čas? Alebo len snívate o záhradničení, či plánujete založenie vlastnej záhradky, ste začiatočníčka?

Kniha Záhrada nových začiatkov vám poskytne naozaj dobré rady v tejto oblasti. Ako začiatočníčke vám poradí ako si záhradku pripraviť, ako pestovať cviklu, paradajky, brokolicu, mrkvu, uhorky, zelenú fazuľku,… Zasmejete sa:

"Pozor na škodce: sú mimoriadne prefíkané."

".. ťahavá fazuľa … potrebuje pre svoj rast oporu. Môžete použiť rozličné materiály: ...golfové palice svojho exmanžela."

"Keď sa na jar oteplí a objavia sa prvé výhonky cesnaku, upíri zo susedstva sa dajú na ústup."

"Pri tekvici je potrebné, aby mužské aj ženské kvety kvitli naraz. Potom sa musia navzájom spoznať, tráviť spoločne voľný čas, ísť do kina a tak, skrátka: musia sa uvoľniť a navzájom sa trochu oťukať."

Nedajte sa pomýliť! Tento román naozaj nie je záhradkárskou príručkou. Pred každou kapitolou je nejaká tá rada týkajúca sa prác v záhrade a je to naozaj milé, pre tento typ literatúry netypické, ale vtipné spestrenie.

Román je určený pre ženy a je plný romantiky. Určite hneď po prvých stránkach uhádnete, ako sa to všetko skončí, ale veď všetky máme rady šťastné konce! Hlavná hrdinka Lilian je vdova, matka dvoch dcér, ale i napriek jej smutnému osudu nebudete nad stránkami knihy plakať, budete sa smiať! Lilian nechce vo svojom živote už iného muža. Kvôli pracovnej zákazke začne každú sobotu navštevovať kurz záhradničenia. Stretáva nových ľudí a jej život naberá nový kurz. Hoci sa vôbec nevyzná v pestovaní zeleniny, vďaka kurzu dostane viac než len znalosti o hnojení a pestovaní zeleniny. Nájde pohodu, priateľstvo, možno lásku?

V románe sú skvelo vykreslené všetky postavy, ale úžasné sú hlavne Lilianine dcéry Annabel a Clare. Sú plné fantázie a detskej múdrosti.

Toto je príbeh, ktorý vás určite chytí za srdce. Kniha, ktorá vás rozosmeje a ktorá sa veľmi dobre číta. Je naozaj vtipná. A zároveň si uvedomíte, že si treba vážiť každú chvíľku, ktorú trávite s ľuďmi, ktorých milujete, lebo nikdy neviete, čo sa môže stať… A tiež sa asi zamyslíte, či by sme do svojho života nemali pustiť viac tolerancie a viac si vážiť ľudí okolo nás, brať ich takých akí sú a neodsudzovať.

Odporúčame prečítať!


Publikované 14.8.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Záhrada nových začiatkov - 1. vydanie

Záhrada nových začiatkov

Kúpiť
11,67
Knihy autora Abbi Waxman

Abbi Waxman autor