Rozhľadne na Slovensku

Rozhľadne na Slovensku

© Literama.sk, 27.7.2018

Vyhliadkové veže a rozhľadne – hity tohto leta.

Začiatkom mesiaca júl v Bojniciach otvorili novú vyhliadkovú vežu, ktorej výška dosahuje 30 metrov. Je to ďalšia turistická atrakcia, ktorá obohatí tento región. Takže, okrem jedinečného a najkrajšieho slovenského zámku, návštevníci si budú môcť poobzerať mestá Prievidza, Bojnice a okolité dediny z výšky. Aj nám pri pripravovaní a balení zásielok pre vás, niekedy spočinie zrak na tomto novom prvku v krajine, ktorý sa týči vysoko nad Bojnickým zámkom. Pri výstavbe tejto veže sa investor inšpiroval vyhliadkou na Morave, ale na Slovensku je unikátom.

Rozhľadne sú v súčastnosti veľkým turistický lákadlom. Ak radi trávite letné mesiace v prírode, tak návšteva týchto veží, ktorých je veru na Slovensku dosť, je veľmi dobrý nápad. Poskytujú nádherný výhľad na široké okolie a môžete sa pokochať prírodnými krásami z výšky.

Nechajte sa inšpirovať a zalistujte si v publikáciách vydavateľstva DAJAMA, ktoré sú venované tejto téme - Rozhľadne 1. diel a Rozhľadne 2. diel . Obsahujú zoznam lokalít s rozhľadňami v rámci celého Slovenska s informáciami ohľadom histórie výstavby, technickej špecifikácie, prístupových trás, zaujímavostí v okolí a samozrejme v nich nájdete množstvo farebných fotografií.

Tak hurá na výlet! A v prípade nepriaznivého počasia si nezabudnite pribaliť nejakú tú knižku na čítanie!

Publikované 27.7.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Séria: Rozhľadne

Rozhľadne

Knihy z kategórie Mapy a sprievodcovia

Mapy a sprievodcovia kategória