5. jún – Svetový deň životného prostredia | kníhkupectvo Literama.sk

5. jún – Svetový deň životného prostredia

5. jún – Svetový deň životného prostredia

© Literama.sk, 5.6.2018

Máme len jednu Zem – našu modrú planétu.

Znečistenie, povodne, suchá, klimatické zmeny, ekologické katastrofy – za všetkým stojí človek a jeho túžba po moci a peniazoch. Každý z nás svojím každodenným bytím prispieva k devastácii životného prostredia. Je to daň za naše pohodlie. Zvyšovaním našej životnej úrovne zhoršujeme stav životného prostredia, ktoré nepatrí len nám, ale zdieľame ho so živočíchmi a rastlinami. Celá príroda je v ohrození, celá naša planéta.

Svetový deň životného prostredia si každoročne pripomíname 5. júna a jedným z hlavných cieľov je upriamiť pozornosť svetovej verejnosti na akútnu potrebu riešiť problémy, ktoré sú čoraz viac a viac viditeľné aj na Slovensku. Suché letá, horúčavy, návalové dažde, záplavy menia aj našu krajinu. Znečisťujeme ovzdušie, rúbeme lesy, v poľnohospodárstve používame veľa chémie. Už je naozaj najvyšší čas začať konať, zaujímať sa a starať sa o našu (zatiaľ) modrú planétu.

Výbornou a praktickou príručkou ako zodpovednejšie a uvedomelejšie žiť je titul (zatiaľ v českom jazyku) Domácnost bez odpadu. Autorka Bea Johnsonová ponúka rady a typy ako zmenšovať našu environmentálnu stopu a zároveň zlepšiť kvalitu nášho života. Uvádza nápady a príklady zo života a ako žiť Zelený život.

Pridajte sa k Zero Waste hnutiu – začnite žiť bez plytvania a bez smetí. Na každom jednom z nás záleží ako naša úžasná a jedinečná planéta vyzerá.

Publikované 5.6.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Knihy autora Bea Johnsonová

Bea Johnsonová autor