Tá hudba mi stále znie v hlave

Tá hudba mi stále znie v hlave

© Literama.sk, 7.4.2018

Agnes Martin-Lugand je úspešná francúzska autorka, ktorej najznámejšími románmi sú Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu a Život je ľahký, nerob si starosti. Jej diela boli preložené do viacerých jazykov a filmové práva na ne vlastní americký producent Harvey Weinstein. Najnovším románom, ktorý u nás vyšiel, je ďalší knižný hit Tá hudba mi stále znie v hlave.

Šťastná rodinka – muž, architekt, ktorému sa ústa pri pracovnom jednaní ani nezastavili, žena v červených šatách s bielymi bodkami, kráčajúca po ulici ako víla Zvonilka a s ňou tri poskakujúce a štebotajúce deti. Šťastná atmosféra – úsmevy, smiech, letmé dotyky a láskyplné pohľady pri spoločnom zvítaní rodinky. Na stole v architektonickej kancelárii, tam, kde predtým ležali plány a dokumenty, a prebiehalo pracovné rokovanie, sa ako mávnutím čarovného prútika objavili taniere, poháre a šťastný večer sa rozbieha. Takýto obraz sa predostrel Tristanovi, obraz skutočného a obyčajného šťastia, ktorý ho zaujal a uchvátil.

Román, v ktorom cítite lásku všade, na každej stránke, medzi riadkami.

Tristan – obchodník v obleku a kravate, navonok pôsobí upäto a chladne, má však zmysel pre humor, vyžaruje z neho moc. Práve on dá šancu Yanisovi, aby naplno rozvil svoju kreativitu. Všimol si jeho vrodený zmysel pre praktické riešenia, dôvtip a tvorivé myslenie, sebaistotu i nenútenosť. Zverí mu realizáciu najnovšieho projektu – kompletnú renováciu len nedávno kúpenej spustnutej budovy. Yanis má voľné ruky a môže realizovať svoje odvážne sny.

Yanis si uvedomuje, že ako otec rodiny, aj ako manžel, sa musí postarať o svojich blízkych, je za nich zodpovedný. V kútiku duše stále túži po tom, aby boli jeho deti na neho pyšné, aký je ich otec úspešný, že niečo veľké dokázal i napriek tomu, že občas pochybuje a považuje sa za nevzdelaného pracanta, ktorého odvážne a kreatívne projekty sú niekedy v kancelárii odmietnuté. Jeho túžba po splnení svojho sna a vytvoriť a zrealizovať úžasný projekt mu pomôže zabudnúť na neúspechy a hlboko zakorenený strach. Oslobodí sa od obmedzení a založí si svoju vlastnú firmu a aj za veľkej pomoci Tristana začína žiť svoj sen. Zdá sa, že nádherný život šťastnej rodinky bude ešte nádhernejší.

Postupne však šťastie rodinu opúšťa. Srdcia majú rozbité na milióny kúskov, strácajú svoje pevné body. Ich spoločnú lásku začína zožierať diabolské zlo.

Yanis sa však nevzdáva, chce začať odznova, chce hľadať riešenia, chce bojovať. Nie je však osamelým bojovníkom, pretože tá hudba im stále znie v hlave, nestíchla.

Prečítajte si krásny príbeh o láske a o tom, čo je v živote najdôležitejšie.

Publikované 7.4.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Tá hudba mi stále znie v hlave - 1. vydanie

Tá hudba mi stále znie v hlave

Kúpiť
11,01
Knihy autora Agnes Martin-Lugand

Agnes Martin-Lugand autor