Film, diskusia a autogramiáda s Ľubou Lesnou

Film, diskusia a autogramiáda s Ľubou Lesnou

© Literama.sk, 13.11.2017

Smutne známa udalosť zo začiatkov formovania našej identity a štátnosti.

Po voľbách 1990, moc prevzali autoritárski národno-populistickí politici. Naša spoločnosť je odvtedy konfrontovaná a traumatizovaná faktom, že u nás nie sme schopní domôcť sa práva a spravodlivosti. Nie je možné raz a navždy potrestať tých ľudí, ktorí v službách nášho štátu páchali a kryli zločiny.

Kniha alebo film?

Bývalá redaktorka Rádia Slobodná Európa Ľuba Lesná prípad únosu Michala Kováča mladšieho aktívne sledovala ako novinárka a napísala o ňom aj rovnomennú knihu Únos. Je spoľahlivým sprievodcom pre tých, čo chcú vedieť, čo je vo filme Únos pravda a čo fikcia.

Čo, kde a kedy?

Politický filmový thriller Únos a diskusia s novinárkou Ľubou Lesnou hneď na jednom mieste, za aktívneho pričinenie občianskeho združenia Berkat Slovensko v Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi 16.11.2017 o 17:00.

Pri príležitosti 28. výročia Nežnej revolúcie Vás pozývame pozrieť si filmovú drámu Únos inšpirovanú skutočnými udalosťami únosu prezidentovho syna a diskutovať s novinárkou Ľubou Lesnou aj o tom, prečo sa jej film nepáčil.

Vďaka Literama.sk máte možnosť kúpiť si priamo na mieste knihu Únos aj s podpisom autorky, po diskusii bude autogramiáda!!!


Publikované 13.11.2017 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Únos - Čierna diera demokracie

Únos Čierna diera demokracie

Kúpiť
13,06