Štefan Moravčík

Autor / 25 titulov

Štefan Moravčík (* 22. december 1943, Jakubov), známy tiež pod pseudonymami MOR, RAV, Roman Štefančík a i., je slovenský básnik, prozaik, esejista a prekladateľ.

Študoval na FF UK v Bratislave, odbor filozofia a história. Ešte počas štúdia sa stal externým redaktorom vydavateľstva Tatran. V práci v tomto vydavateľstve pokračoval aj po skončení vysokoškolského štúdia ako tlačový redaktor. Pre svoje občianske a politické postoje k udalostiam roku 1968, prezentované najmä publicistickou tvorbou v časopisoch Echo a Reflex, bol totalitným režimom diskriminovaný. Vylúčili ho zo ZSS a nemohol publikovať. V rokoch 1972-1976 pracoval v Univerzitnej knižnici v Bratislave ako dokumentátor, potom ako referent na Zväze slovenských výtvarných umelcov. Od roku 1981 bol redaktorom pre pôvodnú tvorbu vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ. V súčasnosti je šéfredaktorom Slovenských pohľadov.

Po publicistickej a básnickej príprave v rôznych časopisoch knižne vstúpil do literatúry básnickou zbierkou Slávnosti baránkov

Kniha: Venušin paholok - Ludmila Moravčíková, Štefan Moravčík

Venušin paholok

SVK Slovensky 2002Ludmila Moravčíková Štefan MoravčíkVydavateľstvo Matice slovenskejPoézia

Vypredané

NEDOSTUPNÉ
5,47
Kniha: Motýle mukylásky - Štefan Moravčík

Motýle mukylásky

SVK Slovensky 2001Štefan MoravčíkVydavateľstvo SSSPoézia

Vypredané

NEDOSTUPNÉ
1,59