Ľubo Olach | kníhkupectvo Literama.sk

Ľubo Olach

Knihy autora Ľubo Olach

Ľubomír Olach (*1. apríl 1948) je slovenský básnik, prozaik, publicista, redaktor, organizátor kultúrneho života.

Vyštudoval Vysokú školu poľnohospodársku v Nitre, ešte počas štúdia začal pracovať v Roľníckych novinách ako redaktor. Predtým robil montéra, závozníka, montážnika vo Východoslovenských železiarňach, v Slovnafte, v Kovoplaste v Zlatých Moravciach … Neskôr pôsobil ako tlačový tajomník na Štátnej veterinárnej správe, redaktor denníka SMENA, v týždenníku SLOBODA, pracoval aj pre Slovenský rozhlas a Slovenskú televíziu.

V roku 1988 získal 3. miesto v celoslovenskej novinárskej súťaži o najlepší článok, rozhlasovú alebo televíznu reláciu s tematikou ochrany prírody a krajiny. O rok neskôr mu porota udelila v tejto súťaži čestné uznanie.

Písal aj o populárnej a vážnej hudbe. So známymi interpretmi urobil množstvo rozhovorov, pričom niektoré z nich boli úplne ojedinelé. Po revolúcii sa stal šéfredaktorom mesačníka POP HORIZONT, ktorý písal o slovenskej populárnej hudbe, bol spoluiniciátorom založenia slovenskej GRAMMY neskoršie AUREL.

V roku 2007 debutoval s básnickou zbierkou Keď zomriem tak nech..!, v roku 2009 vydal zbierku básní pod názvom Pri víne s bohémami, v tom istom roku mu vyšla knižka v nemčine s titulom Weine und Frauen, s ktorou sa predstavil aj na knižnom veľtrhu v Karlsruhe, kde sa stretla s veľkým ohlasom. V roku 2011 pokrstil svoju novú knižku básní Kaviarenská poézia Ľuba Olacha.

V roku 2012 vydal svoj prvý román Nádenník pera vo francúzskych službách. a vo vydavateľstve PT Marenčin román Posledné varovanie.

V roku 2012 spolu s Martinom Sarvašom predsedom Zväz autorov a interpretov zorganizovali v hoteli Crowne Plaza v Bratislave vyhlásenie výročných cien ZAI o najlepšieho hudobného redaktora, najlepšie hudobné rádio, najlepší hudobný klub, najlepší hudobný festival a cenu za celoživotné zásluhy o slovenskú populárnu hudbu.

Ani v roku 2013 nezaháľa a vychádza mu zbierka básní Na Paríž nepozerám zhora a v novembri 2013 dokonca vo vydavateľstve PT Marenčin ďalší jeho román Žraloci.

Ľubomír Olach žije v Bratislave. Je členom prestížneho pezinského PI klubu a Spolku slovenských spisovateľov. Manželka Mária je softwérová konzultantka. Je otcom syna Ľubomíra a dcéry Zuzany.

Autor / Ľubo Olach / 12 titulov

SKslovensky

*1.4.1948

Kniha : Predseda

Predseda

Kúpiť
11,10
Kniha : Tanec so životom - 1. vydanie

Tanec so životom

Kúpiť
6,02
Kniha : Prezidentka - 1. vydanie

Prezidentka

Kúpiť
8,70
Kniha : Guvernér

Guvernér

Kúpiť
10,30
Kniha : Advokát

Advokát

Kúpiť
10,30
Kniha : Prezident

Prezident

Kúpiť
10,30
Kniha : Politik

Politik

Kúpiť
9,50
Kniha : Lobista

Lobista

Kúpiť
9,56
Kniha : Posledné varovanie

Posledné varovanie

Kúpiť
9,50
Kniha : Osuský - Zabudnutý diplomat

Osuský Zabudnutý diplomat

NEDOSTUPNÉ
10,30
Kniha : Vavro Šrobár - Osudové prevraty 1918 – 1944 – 1948

Vavro Šrobár Osudové prevraty 1918 – 1944 – 1948

NEDOSTUPNÉ
10,30
Kniha : Žraloci

Žraloci

NEDOSTUPNÉ
7,90