Knihy autora Pavol Janík | kníhkupectvo Literama.sk

Pavol Janík

Pavol Janík (15.10.1956, Bratislava) je slovenský spisovateľ, básnik, dramatik, prozaik, aforista, publicista a prekladateľ.

Vyštudoval filmovú a televíznu dramaturgiu a scenáristiku na Vysokej škole muzických umení v Bratislave, popri štúdiu pracoval ako režisér Československého rozhlasu v Bratislave, neskôr ako dramaturg Slovenského filmu. Pracoval na Ministerstve kultúry, bol výkonným tajomníkom Zväzu slovenských dramatických umelcov a do roku 1990 bol redaktorom kultúrnej rubriky denníka Pravda. Bol tiež vedúcim redakcie oddelenia kultúry denníka Koridor, neskôr kreatívny riaditeľ reklamnej agentúry Donar. V roku 1998 sa stal tajomníkom a od roku 2003 predsedom Spolku slovenských spisovateľov.

Knižne debutoval v roku 1981 zbierkou básní Nezaručené správy. Vo väčšine svojich diel využíva jazykové hry, protirečivosť slovných spojení, jeho výraz je strohý, až aforistický. Okrem básní sa venuje tiež písaniu divadelných, rozhlasových a televíznych hier, a taktiež príležitostne prekladá poéziu.

Autor / Pavol Janík / 7 titulov

Kniha : Hovorca samého seba

Hovorca samého seba

Kúpiť
1,79
Kniha : Táranie nad hrobom

Táranie nad hrobom

Kúpiť
4,68
Obrázok nedostupný: Kniha : Zašifrovaná jeseň

Zašifrovaná jeseň

NEDOSTUPNÉ
4,68
Kniha : Špión z Bratislavy

Špión z Bratislavy

Kniha : Špionážne skratky

Špionážne skratky

NEDOSTUPNÉ
3,11
Kniha : Špionážny slovník

Špionážny slovník

NEDOSTUPNÉ
5,34
Obrázok nedostupný: Kniha : Multikulturalizmus: nádeje a pochybnosti
NEDOSTUPNÉ
4,75