Knihy autora Pavol Janík | kníhkupectvo Literama.sk

Pavol Janík

Autor / 7 titulov

Pavol Janík (15.10.1956, Bratislava) je slovenský spisovateľ, básnik, dramatik, prozaik, aforista, publicista a prekladateľ.

Vyštudoval filmovú a televíznu dramaturgiu a scenáristiku na Vysokej škole muzických umení v Bratislave, popri štúdiu pracoval ako režisér Československého rozhlasu v Bratislave, neskôr ako dramaturg Slovenského filmu. Pracoval na Ministerstve kultúry, bol výkonným tajomníkom Zväzu slovenských dramatických umelcov a do roku 1990 bol redaktorom kultúrnej rubriky denníka Pravda. Bol tiež vedúcim redakcie oddelenia kultúry denníka Koridor, neskôr kreatívny riaditeľ reklamnej agentúry Donar. V roku 1998 sa stal tajomníkom a od roku 2003 predsedom Spolku slovenských spisovateľov.

Knižne debutoval v roku 1981 zbierkou básní Nezaručené správy. Vo väčšine svojich diel využíva jazykové hry, protirečivosť slovných spojení, jeho výraz je strohý, až aforistický. Okrem básní sa venuje tiež písaniu divadelných, rozhlasových a televíznych hier, a taktiež príležitostne prekladá poéziu.

Kniha: Hovorca samého seba - Pavol Janík

Hovorca samého seba

Skladom u dodávateľa

2,78
Kniha: Táranie nad hrobom - Pavol Janík

Táranie nad hrobom

Skladom u dodávateľa

4,68
Kniha: Špionážne skratky - Pavol Janík

Špionážne skratky

Vypredané