Jaroslav Perniš

Autor / 10 titulov

RNDr. Jaroslav Perniš (*1964, Bojnice) je úspešný prievidzský autor viacerých knižných titulov, v ktorých čitateľom pútavou formou približuje osudy európskych kráľov a kráľovien.

Autorov záujem o históriu v ňom prebudili diela francúzskeho spisovateľa Maurice Druona, najmä jeho historická sága Prekliati králi, ktorí sú dodnes jeho trvalou inšpiráciou. Jaroslav Perniš má rád príbehy slávnych ľudí z dávnych čias, tajomstvá, legendy a povesti, ktoré sú s nimi nerozlučne späté. Vo svojich dielach analyzuje a znova prežíva osudy európskych kráľov a kráľovien, odhaľuje názory a postoje panovníkov v rozličných životných situáciách, sleduje ich šťastné i tragické okamihy. V popredí jeho záujmu sú najmä francúzski Kapetovci, ale aj rody, čo svoj pôvod od nich odvádzajú, napríklad uhorskí Anjouovci.

Jaroslav Perniš je autorom viacerých knižných titulov: Vznešená žena stredoveku (2003), Kráľovné v tieni katedrál (2003), Svätoštefanská koruna na dražbe ambícií (2004), Kráľovné renesancie (2005), Jej veličenstvo Smrť (2005), Slzy mocných (2007), Majestát skropený krvou (2008), Ženy v lesku ľalií (2011) a Anjouovci, princovia s kvetmi ľalie (2016).

RNDr. Jaroslav Perniš je absolvent Prírodovedeckej fakulty v Košiciach. Takmer tridsať rokov pôsobí ako stredoškolský učiteľ fyziky a chémie. S manželkou Janou a dvoma dospelými synmi Filipom a Jakubom žije v Prievidzi.

Kniha: O prievidzskom gymnáziu alebo sto rokov udalostí, príbehov a ľudských osudov 1919 – 2019 - 1. vydanie - Jaroslav Perniš

O prievidzskom gymnáziu alebo sto rokov udalostí, príbehov a ľudských osudov 1919 – 2019

SVK2019/11Jaroslav PernišPernišDejiny a fakty

Skladom u dodávateľa

16,51
Kniha: Anjouovci - Princovia s kvetmi ľalie - Jaroslav Perniš

Anjouovci - Princovia s kvetmi ľalie

Skladom u dodávateľa

11,20
Kniha: Ženy v lesku ľalií - Jaroslav Perniš

S ukážkami

Ženy v lesku ľalií

Vypredané

Kniha: Majestát skropený krvou - Jaroslav Perniš

S ukážkami

Majestát skropený krvou

Vypredané

Kniha: Slzy mocných - Jaroslav Perniš

Slzy mocných

Vypredané

Kniha: Jej veličenstvo smrť - Jaroslav Perniš

Jej veličenstvo smrť

Vypredané

Kniha: Kráľovné renesancie - Jaroslav Perniš

Kráľovné renesancie

Vypredané

Obrázok nedostupný: Kniha: Kráľovné v tieni katedrál - Jaroslav Perniš

Kráľovné v tieni katedrál

Vypredané

Kniha: Ženy v lesku ľalií - Jaroslav Perniš

Ženy v lesku ľalií

Nedostupné