Palica brata a palica slnka

Kniha: Palica brata a palica slnka - Božidar Pelevič, Katarína Džunková
Katalógové číslo: 82070 viac »

Nedostupné
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Palica brata a palica slnka

Rozsiahla monografia prináša prierez históriou oblasti, ktorá je historicko-duchovným srdcom Srbska. Podaná pútavým štýlom, má slúžiť širším vrstvám čitateľskej verejnosti. Hoci sa v prvých kapitolách zaoberá etnogenézou Slovanov, tureckými nájazdmi a odozvami národného obrodenia, ťažisko práce spočíva v zachytení udalostí 20. storočia. Autor mapuje protisrbskú politiku aplikovanú na tomto území v časoch svetových vojen, sleduje líniu rastúcich rozporov medzi albánskym a slovanským obyvateľstvom spomínajúc demonštrácie Albáncov v roku 1968, študentské nepokoje roku 1981 až po udalosti na prelome tisícročia. Ukazuje, že korene konfliktu tkvejú hlbšie, než by sa zdalo pri pohľade zvonka a zdiaľky. Publikácia obsahuje množstvo máp, fotodokumentačného materiálu, napríklad príloh v podobe medzinárodných zmlúv z konca 20. storočia. Podstatnou črtou diela je dôkladné zmapovanie etnických pomerov v jednotlivých obdobiach podložené exkluzívnymi materiálmi, počnúc etnografickými štatistikami, končiac mennými zoznamami obetí protisrbského násilia.
Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
82070
Názov
Palica brata a palica slnka
EAN/ISBN
9788097046224
Forma
Tvrdá, s prebalom, lesklá
Autor
Božidar Pelevič, Katarína Džunková
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2010/10
Rozsah
128
Rozmer
130×200×10
Hmotnosť
0,25
Stav
Nedostupné
Zľava
0%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Palica brata a palica slnka zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.