Pojem a platnosť práva

Robert Alexy

KALLIGRAM2009/04 SVK Slovensky

Kniha: Pojem a platnosť práva - Robert Alexy
Katalógové číslo: 66761
Ušetríte až 1,97 € z bežnej ceny 15,00
A navyše získate 13 vernostných bodov
13,03
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Pojem a platnosť práva

Nemecký právny filozof Robert Alexy (*1945), jeden z najvplyvnejších filozofov práva v Európe, sa venuje výkladu pojmu a platnosti práva. Začína poukazom na zlyhanie pozitivistického chápania pojmu právo a pokračuje poukazom na najvýznamnejšiu reakciu na toto zlyhanie v nemeckom prostredí – na právnofilozofické dielo Gustava Radbrucha. Alexy testuje prijateľnosť, resp. neprijteľnosť oddelenia práva a morálky ako dvoch normatívnych systémov. Robí to najprv ako pozorovateľ (vedec, sociológ), potom zas ako osoba, ktorá rieši napätie medzi právom a morálkou v rámci svojej sociálnej roly (sudca).
Vyústením výkladu, ktorý sa veľmi výrazne opiera o Dworkinovu teóriu právnych princípov, je „nepozitivistický pojem práva“, je ním odmietnutie pozitivistickej predstavy o práve, a náčrt kritérií, pri splnení ktorých táto predstava neobstojí. Práca po prvý raz vychádza v slovenskom preklade.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
66761
Názov
Pojem a platnosť práva
EAN/ISBN
9788081010620
Forma
Tvrdá, s prebalom, lesklá
Autor
Robert Alexy
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2009/04
Edícia
Exempla iuris
Rozsah
112
Rozmer
125×187×17
Hmotnosť
0,24
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Pojem a platnosť práva zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.