Základy rímskeho práva - Historický úvod, pramene a subjekty

Historický úvod, pramene a subjekty

Martin GregorLeges2022/04 CZE česky

Kniha: Základy rímskeho práva - Historický úvod, pramene a subjekty - Historický úvod, pramene a subjekty - 1. vydanie - Martin Gregor
17,55
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 435552
Ušetríte až 2,19 € z bežnej ceny 19,74
A navyše získate 17 vernostných bodov

Kniha: Základy rímskeho práva - Historický úvod, pramene a subjekty

Historický úvod, pramene a subjekty

Učebnica rímskeho práva predstavuje všetkým študentom a záujemcom o túto vednú disciplínu jej historické a dogmatické základy. V ľahko prístupnej a zrozumiteľnej forme čitateľa oboznámi s hlavnými inštitútmi a problémami rímskeho práva, ktoré predstavujú vstup do ďalšieho štúdia jeho jednotlivých odvetví.

Učebnica zachytáva nielen historický vývoj, pojmové vymedzenie a delenie rímskeho práva, ale obsahuje aj podrobnú kapitolu o jednotlivých prameňoch. Z dogmatického hľadiska sa ďalej venuje problematike subjektov a s tým súvisiacich tém (napr. právna subjektivita, spôsobilosť na právne úkony, status fyzických osôb, právnické osoby, otroctvo v antickom Ríme).

Hlavný text učebnice je spestrený o rôzne zaujímavosti, príklady z praxe, citácie právnych a neprávnych prameňov, ako aj o mimoriadne podrobný poznámkový aparát a reprezentatívny výber zo zahraničnej literatúry.

Učebnica je určená predovšetkým študentom rímskeho práva, no dúfame, že by mohla zaujať aj vedeckú obec a každého záujemcu o dejiny práva, resp. antiku vo všeobecnosti.

Výber z recenzií:

„Učební text chápu jako historicko-teoretický úvod ke studiu římského práva, který má studenty vyzbrojit pro studium dalších částí římského práva, a zároveň jim ukázat, že římské právo není jen vzdálená a mrtvá historie. Tuto svou roli podle mého názoru bude plnit velmi dobře. Jde o originálně uspořádaný text, a to jako celek i v rámci jednotlivých dílčích částí. Jeho informační hodnotu zvyšují časté citace právnických a jiných textů a bohaté seznamy pramenů k jednotlivým tématům. Zdobí jej i pro autora typická čtivost.“ - Z recenzie prof. JUDr. Ladislava Vojáčka, CSc.

„Práca je napísaná na kvalitnej odbornej, jazykovej aj štylistickej úrovni. Napriek tomu, že autor často uvádza citácie z prameňov a učebnica má aj bohatý poznámkový aparát, neuberá to na kvalite a prehľadnosti spracovania. Oceňujem aj dôraz na terminologickú presnosť.“ - Z recenzie prof. JUDr. Matúša Nemca, PhD.

Na obálke je vyobrazená replika legendárnej mozaiky „Cisár Justinián a jeho dvorania“ z apsidy kostola San Vitale v Ravenne.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
435552
Názov
Základy rímskeho práva - Historický úvod, pramene
Podnázov
Historický úvod, pramene a subjekty
EAN/ISBN
9788075025982
Forma
Brožovaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Martin Gregor
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2022/04
Edícia
Student
Rozsah
264
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
0,33
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Základy rímskeho práva - Historický úvod, pramene a subjekty zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.