Krátke dejiny Ruska: Od pohanov k Putinovi

Mark GaleottiIKAR2021/07 SVK slovensky

Kniha: Krátke dejiny Ruska: Od pohanov k Putinovi - 1. vydanie - Mark Galeotti
10,82
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 409519
Ušetríte až 2,08 € z bežnej ceny 12,90
A navyše získate 10 vernostných bodov

Kniha: Krátke dejiny Ruska: Od pohanov k Putinovi

Je niekto schopný skutočne porozumieť Rusku? Dajme možnosť jednému z popredných svetových odborníkov, aby nám na základe úchvatnej histórie národa ukázal, ako vrhnúť jasnejšie svetlo na budúcnosť tejto krajiny. Rusko nemá prirodzené hranice, nie je osídlené jedným kmeňom alebo spoločenstvom, ani nemá skutočnú jednotnú identitu. Jeho pozícia na križovatke Európy a Ázie znamená aj to, že ho odjakživa vnímajú ako cudzí element – pre Európanov je ázijskou krajinou a pre Ázijčanov zasa európskou. Aj napriek tomu patrí medzi najmocnejšie krajiny sveta a na globálnom javisku je významným hráčom s bohatou históriou vojny a mieru, básnikov aj revolucionárov. Mark Galeotti nás v tejto doslova expresnej výprave zavedie rovno do srdca ruského príbehu tohto najväčšmi nepochopeného národa na svete. Predstaví nám proces jeho formovania aj najstaršie mýty – vrátane vlády Ivana Hrozného a Kataríny Veľkej –, vzostup a pád Romanovovcov, prevedie nás obdobím októbrovej revolúcie, studenej vojny, katastrofy v Černobyli až po pád Sovietskeho zväzu a príchod neznámeho politika menom Vladimír Putin.

Z anglického originálu A Short History of Russia (Ebury Press, London 2020) preložila Adriena Richterová.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
409519
Názov
Krátke dejiny Ruska: Od pohanov k Putinovi
EAN/ISBN
9788055178059
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Mark Galeotti
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/07
Rozsah
224
Rozmer
125×200 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
16%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Krátke dejiny Ruska: Od pohanov k Putinovi zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.