Rekonštrukcia slovenských dejín

Formovanie slovenskej identity

Eduard Chmelár

Vydavateľstvo SSS2021/04 SVK Slovensky

Kniha: Rekonštrukcia slovenských dejín - Formovanie slovenskej identity - 1. vydanie - Eduard Chmelár
Katalógové číslo: 406962
8,70

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Rekonštrukcia slovenských dejín

Formovanie slovenskej identity

Vedeli ste, že Slovensko bolo chápané ako osobitné územie už v stredoveku, že Matej Korvín si písal s našou dedičnou šľachtou v slovenskom nárečí, že Osmanská ríša používala na svojich mapách označenie Slovenská krajina a že existenciu Slovenska vnímal aj jeden z najväčších fyzikov všetkých čias Isaac Newton?

Kniha, ktorú držíte v rukách, je fascinujúcou rekonštrukciou podielu slovenského etnika na dejinách štátu na území Slovenska od najstarších čias až po vznik národného hnutia. Presvedčivo dokazuje, že Slovensko nie je umelý útvar vymyslený v 20. storočí, ale geograficky, historicky, politicky i kultúrne špecifické územie, ktorého identita sa formovala od najstarších čias. Je zároveň cenným príspevkom k pochopeniu filozofie slovenských dejín a zmyslu slovenskej štátnosti. Autorom knihy je Eduard Chmelár, historik, politický analytik, publicista, scenárista a mierový aktivista. Napísal knihy Uhorská tlačová politika (1998), Rozprava o zjednotení ľudstva (2001) a Svet nie je na predaj (2003). Na margo publikácie Prof. Martin Homza napísal: „Nejde iba o suchý výpočet historický osobností, dát, dejov, ale o hlbšie historicko-filozofické zamyslenie sa nad tým, ako identita Slovákov vznikala, ako sa menila a kam asi smeruje.“ A Doc. Ladislav Hohoš poznamenal: „Podnetné sú kapitoly o dejinách uhorského štátu. Nazdávam sa, že by pre študentov mohli byť lepšou pomôckou než miektoréučeebnice dejepisu.“

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
406962
Názov
Rekonštrukcia slovenských dejín
Podnázov
Formovanie slovenskej identity
EAN/ISBN
9788082021496
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Eduard Chmelár
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/04
Rozsah
239
Rozmer
215×154×17 mm
Hmotnosť
0,44
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
20%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Rekonštrukcia slovenských dejín zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.