Čarovné sakrálne pamiatky Slovenska

Martin Kmeť

CBS2020/12 SVK Slovensky

Kniha: Čarovné sakrálne pamiatky Slovenska - Martin Kmeť
Katalógové číslo: 403275
Séria kníh: Čarovné miesta
Čarovné miesta
Titul je zaradený v tejto sérii
20,72

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Čarovné sakrálne pamiatky Slovenska

Sakrálne pamiatky nás sprevádzajú už od samého počiatku. Symbolicky vyjadrujú úctu božstvu a duchovnú kultúru národa. Slúžia náboženskému kultu a spoločenstvu veriacich. Slovensko je starou kresťanskou krajinou, čoho dôkazom je množstvo sakrálnych stavieb po celom jeho území. Mnohé z nich sú staré aj niekoľko storočí a sú významnými historickými a architektonickými skvostmi. Už zo svojej samotnej podstaty všetky tieto pamiatky stoja na miestach so špecifickou atmosférou a žiaria akýmsi podmanivým čarom. Na miestach, ktoré nás nútia zastaviť sa a popremýšľať. Nad sebou, nad životom, nad svetom… Porozjímať, zamyslieť sa nad malosťou človeka a opätovne si pripomenúť potrebu úcty a pokory. Zastaviť sa a aspoň na chvíľu sa odpútať od starostí dnešného uponáhľaného sveta. Tieto pamiatky majú mimoriadne rozmanitú podobu. Od skromného kríža až po najveľkolepejšie chrámy. Od jednoduchých románskych po honosné secesné stavby. Od osamotených kaplniek uprostred poľa k rozľahlým kláštorným komplexom. Od malebných drevených kostolíkov dokonale spätých s prírodou až po monumentálne chrámy uprostred bývalých kráľovských miest… Každá jedna pamiatka je nesmierne hodnotným umeleckým dielom jedného či viacerých umelcov. Niektorých svetoznámych, niektorých z radov prostého ľudu, ktorých meno už zapadlo prachom času. Vždy však treba obdivovať ich vieru, nadšenie, ako i majstrovstvo, s akým dokázali vytvoriť miesto, kde aj budúce generácie budú nachádzať vieru, lásku a pokoj v duši. Každá z týchto pamiatok je jedinečným kultúrnym dedičstvom našich predkov.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
403275
Názov
Čarovné sakrálne pamiatky Slovenska
EAN/ISBN
9788081442797
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Martin Kmeť
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/12
Rozsah
392
Rozmer
250×170 mm
Hmotnosť
1,54
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
17%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Čarovné sakrálne pamiatky Slovenska zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.