Bol som Mengeleho asistentom

Spoveď židovského lekára z Osvienčimu

Miklos Nyiszli

IKAR2020/11 SVK Slovensky

Kniha: Bol som Mengeleho asistentom - Spoveď židovského lekára z Osvienčimu - 1. vydanie - Miklos Nyiszli
Katalógové číslo: 391863
Ušetríte až 1,66 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 13 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Holokaust

Holokaust

Termínom Holokaust sa označuje systematické, štátom vykonávané prenasledovanie a hromadné vyvražďovanie etnických, nábož… Zistiť viac...
13,24
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Bol som Mengeleho asistentom

Spoveď židovského lekára z Osvienčimu

V roku 1944 obsadili nacisti Maďarsko a narýchlo sa pustili do masovej likvidácie židovského obyvateľstva. Väčšinu deportovali do vyhladzovacieho tábora v Osvienčime.

Rovnaký osud postihol aj lekára Miklósa Nyiszliho. Za bránami koncentračného tábora sa ocitol ešte v apríli, kde sa hneď po príchode podrobil selekcii. Josef Mengele, dôstojník SS a lekár, vtedy vyzval tých, čo študovali na nemeckých univerzitách a majú znalosti z patológie a forenznej medicíny, aby vystúpil z radu. Z päťdesiatich prítomných lekárov tak dobrovoľne učinil len jeden: Miklós Nyiszli. Tak sa začala jeho neuveriteľná cesta po boku sadistického doktora Mengeleho.

Nyiszli sa stal členom Sonderkommanda, skupiny väzňov, ktorá pracovala v plynových komorách a v krematóriách a spravidla po štyroch mesiacoch tam sama končila. Nyiszliho poverili vykonávaním pitiev. Je zázrak, že ako očitý svedok Mengeleho zvrátených, sadistických experimentov, najmä na dvojčatách a ľuďoch postihnutých dwarfizmom, prežil. V tom čase už nacisti zahladzovali všetky dôkazy. Nyiszli krátko po vojne ako jeden z prvých odhalil svetu všetky zverstvá, ktoré sa v táboroch diali, v čase, keď väčšina ľudí zatvárala oči pred pravdou. Je to vzácna výpoveď muža, ktorý celých osem mesiacov pracoval po boku obávaného Josefa Mengeleho, známeho pod prezývkou anjel smrti.

Z anglického originálu Auschwitz: A Doctor’s Eyewitness Account (Arcade Publishing, New York 2011) preložila Terézia Štubniaková.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
391863
Názov
Bol som Mengeleho asistentom
Podnázov
Spoveď židovského lekára z Osvienčimu
EAN/ISBN
9788055173849
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Miklos Nyiszli
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/11
Rozsah
216
Rozmer
200×125×21 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Bol som Mengeleho asistentom zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.