Lov na baziliška

Andrej Žvalevskij, Jevgenija Borisovna Pasternaková

IKAR2020/03 SVK Slovensky

Kniha: Lov na baziliška - 1. vydanie - Andrej Žvalevskij, Jevgenija Borisovna Pasternaková
Musí dôjsť k nešťastiu, aby sme otvorili oči?
Katalógové číslo: 380672
8,79

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Lov na baziliška

Stredoškoláčke Ksiu nečakane zomrie najlepšia kamarátka a v škole nastane hotové peklo. Dievča sa s niekoľkými spolužiakmi ulialo z vyučovania a užilo drogu s prímesou jedu známu ako bazilišok. Otrávených je niekoľko, no len Myšku stála skúsenosť život.

Prípad vyšetrujú ako vraždu, v putách odchádza aj jedna osoba z radov učiteľov. Ksiu by najradšej na všetko zabudla, ale nedá sa to. Ak nerozmotá klbko problémov ona, potom možno nikto. Tragédia vyvolala strach, no zjavne všetkých neodradila od experimentovania s omamnými látkami. Buď bude Ksiu bojovať do posledných síl, alebo sa vzdá? V takom prípade sa však potvrdí povera, že každý bazilišok býva nesmrteľný.

Z ruského originálu OKHOTA NA VASILISKA (Vremya, 2014) preložil Andrej Zahorák

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
380672
Názov
Lov na baziliška
EAN/ISBN
9788055171227
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Andrej Žvalevskij, Jevgenija Borisovna Pasternaková
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/03
Rozsah
200
Rozmer
200×125×15 mm
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Neliss
20.03.2020 13:01:30

Lov na baziliška je jednoduché, stručné čítanie (až príliš – dej by si zaslúžil pomalší spád) s ušľachtilým cieľom (odradiť od drog) a fajn prvkami (spoločenský komentár, vedľajšie postavy, popkultúrne narážky). Ľudom, ktorí drogy a závislosti nepovažujú za problém, sa kniha páčiť nebude, nevyhraneným mladším čitateľom by som ju však pokojne podstrčila. Tí starší sa už hádam rozhodnú sami, či sú na ňu zvedaví - ak áno, za pokus určite stojí, no zároveň z nej zrejme nepadnete na zadok.