Úskalia demokracie a nárast extrémizmu a populizmu v Európe

Milan Katuninec

SVK Slovensky Trnavská univerzita - Filozofická fakulta2019/03

Kniha: Úskalia demokracie a nárast extrémizmu a populizmu v Európe - Milan Katuninec
Katalógové číslo: 358195 viac »

Nedostupné
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Úskalia demokracie a nárast extrémizmu a populizmu v Európe

Predstavy o demokracii ako o najlepšom spôsobe usporiadania politického systému boli donedávna spájané s falošným pocitom istoty a uspokojením z „neotrasiteľného“ postavenia euroatlantickej civilizácie a smerovania liberálnej demokracie k jej absolútnemu historickému víťazstvu. Autor sa snaží poukázať na riziká vytvárania takýchto falošných predstáv, ktoré ignorujú skutočnosť, že človek bude vždy žiť v neistom svete a nahrávajú ľahostajnosti a nezáujmu o veci verejné a reálne fungovanie demokracie. Narastajúci extrémizmus a populizmus, podceňovanie skúsenosti s ideologickými schémami nedávnej minulosti, zhoršujúci sa stav občianskej spoločnosti, prehlbovanie hospodárskej nerovnosti, strata individuálnej kontroly oslabujúca dôveru občanov v politický systém a nadnárodné korporácie, ktoré ovládajú ekonomiku mnohých krajín, ako i ďalšie narastajúce problémy na európskej i globálnej úrovni, sú jasnou odpoveďou na to, ako je nebezpečné považovať demokraciu za samozrejmosť. V práci je venovaná i pozornosť kritickému mysleniu a zodpovednosti človeka myslieť za seba samého a preberať osobnú zodpovednosť za svoje názory, rozhodnutia a skutky.
Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
358195
Názov
Úskalia demokracie a nárast extrémizmu a populizmu
EAN/ISBN
9788056801574
Forma
Brožovaná
Autor
Milan Katuninec
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019/03
Rozsah
123
Rozmer
148x210
Stav
Nedostupné

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Úskalia demokracie a nárast extrémizmu a populizmu v Európe zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.