Odkaz Stiega Larssona - Po stopách vraždy Olofa Palmeho

Neobjasnená vražda zo zabudnutého archívu

Jan Stocklassa

IKAR2019/05 SVK Slovensky

Kniha: Odkaz Stiega Larssona - Po stopách vraždy Olofa Palmeho - Neobjasnená vražda zo zabudnutého archívu - 1. vydanie - Jan Stocklassa
Katalógové číslo: 354855
Ušetríte až 1,66 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 13 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Hurá! Leto! Dovolenka! - Muži

Hurá! Leto! Dovolenka! - Muži

Letnú dovolenku si chce každý poriadne užiť! Nezáleží, či ju budete tráviť pri mori na pláži, alebo doma, hoci aj pod st… Zistiť viac...
Kolekcia titulov: Mrazivé severské krimi a thrillery

Mrazivé severské krimi a thrillery

Ťaživá a mrazivá atmosféra, temné zákutia ľudskej duše, neresti v spoločnosti, skvelé vyšetrovacie postupy a techniky, d… Zistiť viac...
13,24
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Odkaz Stiega Larssona - Po stopách vraždy Olofa Palmeho

Neobjasnená vražda zo zabudnutého archívu

Desať rokov po smrti Stiega Larssona, autora svetoznámej krimisérie Millenium, sa prvýkrát nahliadne do jeho archívu, na ktorý sa dlho zabúdalo.

V dvadsiatich škatuliach objaví novinár a spisovateľ Jan Stocklassa materiál, v ktorom Larsson mapuje pravicový extrémizmus osemdesiatych rokov a záhadný prípad: neobjasnenú vraždu švédskeho premiéra Olofa Palmeho, ktorého zastrelili 28. 2. 1986. Aj napriek tisíckam podozrivých sa nenašla jediná stopa, ktorá by viedla k odhaleniu vraha. Nenašla sa, alebo sa nikdy nájsť nemala.

Larssonove dokumenty, listy, články a fotografie prinášajú nové indície. Stopy vedú k niečomu, čo bolo vyše troch desaťročí nepredstaviteľné – k pravdepodobnému objasneniu Palmeho vraždy. Vďaka materiálom z Larssonovho vyšetrovania, ktorému zasvätil osemnásť rokov života, príde Jan Stocklassa na stopu možnému páchateľovi.

Odkaz Stiega Larssona obsahuje doteraz nezverejnené texty a predstavuje jedinečný opis skutočných udalostí, až neuveriteľne pripomínajúci osudy postáv z jeho krimirománov.

Zo švédskeho originálu (Bokfabriken, Malmö 2018) preložila Simona Jánošková.

Úryvok z obsahu knihy ...

O tomto prípade sa budú písať knihy.

Osoby, ktoré zavraždia hlavu štátu, väčšinou chytia alebo zabijú v prvých sekundách alebo minútach po atentáte. Vyšetrovania vrážd sa väčšinou zmenia na otvorené a uzavreté prípady. Teraz nie. Náš premiér sa s manželkou večer prechádzal po meste, pričom v okruhu desať kilometrov nebol jediný ochrankár. A vrah akoby sa pod zem prepadol.

Úprimne povedané – čím človek začne vyšetrovanie, keď sú doslova tisícky podozrivých a žiadna stopa?

Stieg Larsson, 20. marca 1986


Podrobnejšie info
Katalógové číslo
354855
Názov
Odkaz Stiega Larssona - Po stopách vraždy Olofa Pa
Podnázov
Neobjasnená vražda zo zabudnutého archívu
EAN/ISBN
9788055167121
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Jan Stocklassa
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019/05
Rozsah
440
Rozmer
200×125×25 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Odkaz Stiega Larssona - Po stopách vraždy Olofa Palmeho zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.