Metro 2034

Doplnené o novú kapitolu: Koniec cesty

Dmitry Glukhovsky

SVK Slovensky IKAR2019/03

Kniha: Metro 2034 - Doplnené o novú kapitolu: Koniec cesty - 2. vydanie - Dmitry Glukhovsky
Svet postihla obrovská apokalypsa. Zachovali sa nejaké zvyšky civilizácie?
Katalógové číslo: 353423 viac »
Ušetríte až 1,55 € z bežnej ceny 13,90
A navyše získate 12 vernostných bodov
Séria kníh: Metro
Metro
Titul je zaradený v tejto sérii
Kolekcia titulov: Hurá! Leto! Dovolenka! - Muži

Hurá! Leto! Dovolenka! - Muži

Letnú dovolenku si chce každý poriadne užiť! Nezáleží, či ju budete tráviť pri mori na pláži, alebo doma, hoci aj pod st… Zistiť viac...
12,35
Vyexpedujeme do 7 dní
U dodávateľa

Kniha: Metro 2034

Doplnené o novú kapitolu: Koniec cesty

Svet je v troskách. Ľudia sa navzájom vyhubili. V mestách zničených rádioaktívnym odpadom sa nedá žiť. Za ich hranicami sa rozprestierajú vyprahnuté púšte a húštiny čudných zmenených lesov. Nikto netuší, aké tvory v nich žijú. Civilizácia zaniká. Kedysi dominantný ľudský druh upadá do zabudnutia a spomienky na jeho slávu blednú.

Od týchto udalostí ubehlo necelých dvadsať rokov. Druhy, ktoré vznikli v zamorenom svete, sú oveľa lepšie prispôsobené žiareniu ako ľudia. Ostalo len málo tých, čo sa nechcú zmieriť s realitou. Bývajú v moskovskom metre, najväčšom protiatómovom kryte, aký človek vybudoval. V poslednom útočisku ľudstva, kde sa všetko podriaďuje jedinému: vôli prežiť.

Obyvatelia okrajovej stanice Sevastopoľskaja sa urputne bránia proti neustávajúcim útokom mutantov z povrchu. Odolávajú vďaka podpore centrálnych staníc metra a ostrieľaným bojovníkom. Jedného dňa sa však preruší zásobovanie aj telefónne spojenie. Vyslaní prieskumníci sa nevracajú a mutanti z povrchu i temné sily z hlbín zeme stále útočia. Vetchý starec zo Sevastopoľskej a neznámy zabijak v službách stanice sa podujmú zachrániť ďalšiu obrannú baštu pred záhubou. Svoju úlohu tu zohrajú dievča zo zabudnutej staničky a prefíkaný flautista, ktorý sa pripojí k výprave po temných tuneloch.

V tom čase sa trinásťročný Váňa rozhodne opustiť rodnú osadu a vydať sa na Cestu, ktorej koniec je neistý. Stretne bývalého člena posádky jadrovej ponorky Serafima Antonoviča a dozvedá sa o apokalypse, ktorá postihla svet. Spolu sa vydajú na nebezpečnú púť do Moskvy v nádeji, že práve tam sa zachovali zvyšky civilizácie. Čo ich však čaká na konci Cesty?

Z ruského originálu Metro 2034 (Astreľ, Moskva 2009) preložil Filip Pacalaj.

Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
353423
Názov
Metro 2034
Podnázov
Doplnené o novú kapitolu: Koniec cesty
EAN/ISBN
9788055167206
Forma
Viazaná
Poznámka
2. vydanie
Autor
Dmitry Glukhovsky
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019/03
Rozsah
280
Rozmer
155×235 mm
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%
Úryvok z obsahu knihy...

Máme pre vás úryvok z knihy na prečítanie. Čo poviete, páči sa vám táto kniha?

„Tam je! Aha! Pozerá na mňa!“

Ahmed zavýjal, akoby ho ktosi držal v pazúroch. Nikdy v živote tak nekričal. Samopal sa rozrapotal a zmĺkol. Ahmeda definitívne opustila jeho príslovečná rozvaha, roztriasol sa a horúčkovito sa pokúšal vložiť do samopalu plný zásobník.

„Vybral si mňa! Mňa!“

Nablízku sa činil iný samopal, na chvíľu stíchol a potom opäť prerušovane zarachotil. Hunter žil, takže ostávala nádej. Výstrely sa raz približovali, raz vzďaľovali, nedalo sa však povedať, či guľky našli cieľ. Homér čakal, že začuje žalostný rev zranenej príšery, no márne napínal sluch. Stanica sa ponorila do tajomného ticha. Jej záhadní obyvatelia boli alebo nehmotní, alebo nezraniteľní.

Čatár teraz bojoval na druhom konci nástupišťa, kde zažínali a zhasínali ohnivé prerušované čiary svietiacich nábojov. O svojich zverencov sa staral príkladne, opojený zrážkou s prízrakmi.

 Homér sa nadýchol a zaklonil hlavu. Už dlhšie sa mu žiadalo spraviť čosi také a napokon neodolal. Na koži, zátylku, chĺpkoch na krku intenzívne cítil čísi pohľad, chladný, temný, a už nedokázal vzdorovať svojej predtuche.

 Tesne pod stropom, vysoko nad hlavami, sa v hmle vznášala ešte jedna hlava. Taká veľká, že na prvý pohľad Homér nerozoznal, čo vidí. Telo sa ukrývalo v hustej tme, len jeho ozrutná papuľa sa hojdala nad malými človiečikmi, brániacimi sa neúčinnými zbraňami, a vôbec sa neponáhľala zaútočiť, nevedno prečo im dávala čas.

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Metro 2034 zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.