Po stopách dávnej Bratislavy

Ako sa v hlavnom meste žilo kedysi

Vladimír Tomčík

Petit Press2018/10 SVK Slovensky

Kniha: Po stopách dávnej Bratislavy - Ako sa v hlavnom meste žilo kedysi - 1. vydanie - Vladimír Tomčík
Katalógové číslo: 347539
5,19

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Po stopách dávnej Bratislavy

Ako sa v hlavnom meste žilo kedysi

Mestský kat iba nestínal hlavy, ale riadil aj nevestinec a vyprázdňoval latríny. Deti zas bežne raňajkovali zohriate pivo s chlebom a dvanásťdňový ničivý požiar v Podhradí akoby zázrakom obišiel kostoly aj synagógu. Denník SME prináša knihu plnú pikošiek a legiend, no zároveň aj historických faktov o Bratislave. Určená je nielen potomkom rodených Prešporákov a obyvateľom hlavného mesta, ale všetkým, ktorých zaujíma ako sa kedysi u nás žilo. Dozviete sa v nej, že prvý telefón v meste spojil kanceláriu s maštaľou v Grasalkovičovom paláci, povodeň z ľadových krýh zmietla Petržalku zo zeme alebo dokedy jazdili autá v meste po ľavej strane. Informácia v skratke: Kniha plná zaujímavostí, legiend, ako aj historických faktov o Bratislave pre všetkých, ktorých zaujíma, ako sa u nás kedysi žilo. Otázky v skratke: Dokedy jazdili autá v našom hlavnom meste po ľavej strane? Čo zmietlo Petržalku zo zeme? Ktoré budovy zázračne prežili ničivý požiar v Podhradí?
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
347539
Názov
Po stopách dávnej Bratislavy
Podnázov
Ako sa v hlavnom meste žilo kedysi
EAN/ISBN
9788055903491
Forma
Brožovaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Vladimír Tomčík
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/10
Rozsah
144
Rozmer
130×195
Hmotnosť
0,17
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Po stopách dávnej Bratislavy zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.