Môj boj 4

Karl Ove Knausgård

IKAR2018/05 SVK Slovensky

Kniha: Môj boj 4 - 1. vydanie - Karl Ove Knausgård
Katalógové číslo: 318699
Ušetríte až 1,96 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 12 vernostných bodov
Séria kníh: Môj boj
Môj boj
Titul je zaradený v tejto sérii
12,94
Do Vianoc: ÁNO
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Môj boj 4

Karl Ove po troch rokoch pôsobenia na gymnáziu v Kristiansande cestuje do severného Nórska, aby tu pracoval rok ako učiteľ. Spoznáva nový svet a získava skúsenosti, ktorým sám nerozumie.

Román približuje mladícku neskazenú bezbrehosť aj chvíle hlbokého poníženia, úprimnú nezrelosť a hlad po existenciálnom aj sexuálnom uspokojení. Ponúka pohľad na svet očami osemnásťročného chlapca, zachytený fascinujúcim perom autora, ktorého projekt nemá v európskej literatúre obdobu.

Z nórskeho originálu Min kamp (Forlaget Oktober, Oslo 2009) preložil Jozef Zelizňák.

Úryvok z obsahu knihy ... Veľká túžba, čo ma tlačila v hrudi, sa pri čítaní týchto kníh uvoľnila, aby sa vrátila s desaťnásobnou silou, keď som ich odložil. Toto som prežíval celé gymnázium. Nenávidel som všetky autority, bojoval som s upätou spoločnosťou, v ktorej som vyrastal, s jej meštiackymi hodnotami a materialistickým pohľadom na človeka. Pohŕdal som učivom na gymnáziu aj tým, ktoré sa týkalo literatúry, jediné, čo som potreboval, všetko skutočné poznanie, to jediné ozaj potrebné sa skrývalo v knihách, čo som čítal, a v hudbe, čo som počúval. Nezáležalo mi na peniazoch ani na symboloch statusu, vedel som, že hodnota sa skrýva niekde inde. Nechcel som študovať, nechcel som sa vzdelať na konvenčnej inštitúcii typu univerzita, chcel som cestovať po Európe, spať na pláži, v lacných hoteloch, u kamarátov, ktorých som spoznal cestou. Prijímať rôzne drobné zamestnania, aby som prežil, umývať taniere v hoteli, vykladať alebo nakladať lode, zbierať pomaranče... Tú jar som si kúpil knihu so zoznamom všetkých možných aj nemožných prác, čo človek môže vykonávať v rôznych európskych krajinách. A všetko to vyústi do románu. Budem sedieť kdesi v španielskej dedine a písať, pôjdem do Pamplony behať pred býkmi, odtiaľ na nejaký grécky ostrov a písať, po roku či dvoch sa vrátim do Nórska s románom v plecniaku.?Taký bol plán. Preto som po gymnáziu nenarukoval ako väčšina mojich kamarátov ani som nenastúpil na univerzitu ako zvyšok. Zamieril som na úrad práce v Kristiansande a požiadal som o zoznam voľných učiteľských miest v severnom Nórsku.?„Karl Ove, počul som, že chceš byť učiteľ,“ pýtali sa ma ľudia, ktorých som stretával koncom leta.?„Nie,“ odpovedal som. „Budem spisovateľ. No dovtedy potrebujem z niečoho žiť. Odrobím si tam rok, usporím si nejaké peniaze a pôjdem cestovať po Európe.“? A teraz sa nápad zmenil na skutočnosť.
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
318699
Názov
Môj boj 4
EAN/ISBN
9788055159508
Forma
viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Karl Ove Knausgård
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/05
Edícia
Odeon
Rozsah
468
Rozmer
200×125×20 mm
Hmotnosť
0,30
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Môj boj 4 zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.